Plzeň prohrála derby a s play-off se loučí

PLZEŇ

Hokejisté Plzně prohráli v západočeském derby s Karlovými Vary 3:4 a po 45 kolech extraligy na osmé České Budějovice ztrácí už osm bodů. Hosté rozhodli o výhře čtyřmi přesnými zásahy v první třetině, po třetím se nechal vystřídat domácí gólman Roman Málek.

Plzeň zničila neuvěřitelná přehlídka chyb obránců. Nejprve nechali od zadního mantinelu přihrát Skuhravého a Alinč otevřel skóre. Pak domácí dvakrát neuhlídali Hurtaje a po jeho přihrávkách hosté zvyšovali.

Vše ještě první třetině dovršil čtvrtou brankou opět Alinč, ale to už místo Málka chytal Jež. Až potom začala Plzeň hrát zodpovědněji a góly Padělka ji daly naději.

Když domácí přečkali dvě oslabení a pět minut před koncem Moravec snížil na rozdíl jedné branky, stadión doufal ve vyrovnání, jenže Zelenkovu šanci překazil lapačkou karlovarský brankář Přikryl.

Marek Sýkora, trenér Plzně: "Musím se omluvit za první třetinu, to byla hrůza, kterou neumím vysvětlit. Pak už jsme přes zlepšení srovnat nestihli."

Václav Baďouček, asistent trenéra K. Varů: "Lépe jsme se vyrovnali s psychickou zátěží, a hlavně využili nabídnuté příležitosti."

Lasselsberger Plzeň - Energie Karlovy Vary 3:4 (0:4, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 30. A. Padělek (Kracík, Tvrdoň), 45. A. Padělek (Kracík, Nedoma), 55. D. Moravec (Nedoma, Matějovský) - 7. Alinč (Skuhravý), 14. Dvořák (Hurtaj), 17. A. Nedorost (Hurtaj, Kumstát), 20. Alinč (Krajíček). Rozhodčí: Smeták - Čížek, Padevět. Vyloučení: 4:6, navíc Málek (Plzeň) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 5306.
Plzeň: Málek (17. Jež) - Cartelli, Trnka, Vobořil, Jindřich, Nedoma, Hučko, od 21. navíc Pulpán - Zelenka, D. Moravec, Vorel - Kracík, A. Padělek, Matějovský - Důras, M. Straka, Adamský, od 21. navíc Tvrdoň, od 23. navíc Šindel, od 25. navíc Vítek. Trenéři: Sýkora, Rulík a Kampf.
Vary: Přikryl - Němec, J. Řezníček, Dobroň, Duben, Macholda (49. J. Polák), Krajíček - Dvořák, Kraft, Milan Procházka - Kumstát, Hurtaj, A. Nedorost - Skuhravý, Alinč, Košťál. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.