Vsetín potřetí v řadě vyhrál, porazil Plzeň

VSETÍN

Třetího vítězství za sebou a stejného počtu výher před domácím publikem dosáhli v úterním 46. kole extraligy hokejisté Vsetína. Poslední celek soutěže si tentokrát vyšlápl na Plzeň, kterou porazil čtyřmi góly v závěrečných dvou třetinách 4:1. Západočeši tak čekají již šest zápasů na výhru.

Na domácích bylo od začátku vidět větší chuť po gólu, ale skóre otevřel Západočech Důras, který zužitkoval učebnicový pas od Šindela. Málek držel čisté konto do 27. min, kdy Steiner potrestal vyloučení Nedomy.

Valaši ve využívání přesilovek pokračovali. Při hře 4 na 3 nabyl Janeček Jenáčkovi na vedoucí gól. Pak se začalo přiostřovat a rozhodčí hostům udělil tři desetiminutové tresty. A dál se prosazovali domácí, když Sakrajda zvýšil na 3:1. I čtvrtý gól padl v přesilovce, znovu z hole Jenáčka.

Z protiútoku sice mohl korigovat Důras, ale Hovi ho vychytal. Poslední minuty už byly plné osobních potyček a v nervózní atmosféře už diváci další branku neviděli.

Rostislav Vlach, asistent trenéra Vsetína: "Mužstvo mělo chuť hrát. Hráči dostali dlužné peníze a je mezi nimi více vnitřní pohody."

Radim Rulík, asistent trenéra Plzně: "Předvedli jsme absolutně katastrofální výkon a Vsetín vyhrál zaslouženě."

Vsetínská hokejová - Lasselberger Plzeň 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 27. Steiner (Zdráhal), 36. Jenáček (Stantien, Hrabal), 47. Sakrajda (Stantien), 50. Jenáček - 12. Důras (Šindel). Rozhodčí: Mikula - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:14, navíc Duba (Vsetín) 5 min. a do konce utkání, Vobořil, Matějovský, Jindřich (všichni Plzeň) všichni 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 2085.
Vsetín: Hovi - Hrabal, Kučný, Ponomarev, Bolf, Horák, Bauer - Sakrajda, Jenáček, Stantien - Demel, Steiner, Zdráhal - Květoň, R. Hruška, Rob - O. Hruška, Janeček, Duba. Trenéři: Kopřiva, Vlach.
Plzeň: Málek - Pulpán, Jindřich, Cartelli, Vobořil, Nedoma, Hučko, Vaněček - A. Padělek, Kracík, Tvrdoň - Zelenka, Vorel, Matějovský - Důras, Šindel, Adamský - Freiberg, Kepl, Vítek. Trenéři: M. Sýkora, Rulík a Kampf.