Třinec udržel naději na play-off

Vyrovnaný a nervózní souboj mužstev, jež zdaleka nemají jisté play-off, rozhodla v úterý přesná trefa Tesaříka v přesilovce. Znojmo naopak v poslední třetině nevyužilo dlouhou početní výhodu, v závěru pykalo za hloupé fauly a před Oceláři drží už náskok pouhých tří bodů.

Důležitý vstup do zápasu se povedl Třinci, který už po 31 s vedl a dál soupeře tlačil. Orli už s J. Štefankou však během tří minut obrátili skóre, když uplatnili přehled v zakončení individuálních akcí. Třinec hnalo dopřadu nabuzené hlediště a už za 27 s Kudrna znovu vyrovnal. Také do druhé části vstoupili koncentrovaněji Oceláři, Peterek jim vrátil vedení.

Domácí ale za svou přemíru snahy platili fauly a v přesilovce Erat náskok smazal, hra v přesile přesto vyšla i Třinci, když přesně pálil Tesařík. Znojmo prahlo po bodech, Pucher ovšem sám před Bieglem neuspěl a v nevraživé atmosféře hosté pokazili pětiminutovou přesilovku, v níž neměli vyloženou šanci. O tlak v závěru se sami připravili dvěma fauly.

Jan Daneček, asistent trenéra Třince: "Dál hrajeme o play-off. Důležitá byla vůle, navíc jsme ubránili i dlouhé oslabení."

Jan Votruba, asistent trenéra Znojma: "Vyloučení do tří hráčů bylo příliš mnoho a kdo hokeji rozumí, tak si udělá úsudek sám."

Oceláři Třinec - Znojemští Orli 4:3 (2:2, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Huna (Výtisk), 9. J. Kudrna (Peterek, Chmelíř), 26. Peterek (J. Kudrna), 39. Tesařík (Skořepa, Polanský) - 6. Pucher (Bičánek), 9. Dopita, 36. Erat (Dopita). Rozhodčí: Turčan - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 11:10, navíc Hašek (Třinec) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 2925.
Třinec: Biegl - Výtisk, Pácal, Tesařík, Chmelíř, Kroupa, Frolo, od 52. min. navíc Hunkes - Huna, Skořepa, I. Padělek - J. Kudrna, Peterek, Hašek - Janků, Polanský, Tomas. Trenéři: Juřík, Mach a Daneček.
Znojmo: Trvaj - Němeček, Bičánek, Čakajík, Jareš, Šmach, Mojžíš - J. Štefanka, Pucher, Ludvík - Erat, Dopita, Kraus - Haman, Plášek (54. Beroun), Ondřej. Trenéři: M. Hořava a Votruba.