Karlovy Vary pokračují v boji o play-off

KARLOVY VARY

Hokejisté Karlových Varů i nadále udržují šancí na postup do play-off. Po výhře v Plzni v úterý Západočeši porazili na domácím ledě Zlín 4:1, když hlavní zásluhu na tom měl útočník Andrej Nedorost. Slovenský reprezentant vstřelil dvě branky a připsal si i jednu asistenci.

Počet střel na branku v poměru 16:5 jasně vyjadřoval drtivou převahu domácích v úvodní třetině. Velký zápas sehrál především karlovarský forvard Nedorost. Slovenský reprezentant už v 8. min využil zmatků před Jarinou a střelou mezi betony slavil úspěch.

Stejný hráč se blýskl za další čtyři minuty, kdy nádherný slalom zakončil ranou pod horní tyč. Ve druhé části se sice hra vyrovnala, ale radovala se znovu snaživější Energie. Svého důrazu využil před brankovištěm Dvořák.

Zlínské naděje po Králově pohotovém snížení střelou z buly dlouhého trvání neměly. Přečíslení totiž 10 min před koncem zužitkoval švihem přes clonícího beka Řezníček.

Zdeněk Venera, trenér K. Varů: "Odehráli jsme velice kvalitní utkání, hodně nám pomohlo vítězství v Plzni. Cením si i toho, že jsme si slibný začátek v závěru nezkomplikovali."

Jaroslav Stuchlík, asistent trenéra Zlína: "Domácí šli za vítězstvím s větším důrazem a body získali zaslouženě. Nám chyběla větší vůle."

Energie Karlovy Vary - Hamé Zlín 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. A. Nedorost (Duben), 12. A. Nedorost (Dobroň), 37. Dvořák (Milan Procházka, Kraft), 49. J. Řezníček (A. Nedorost) - 47. Král (Okál). Rozhodčí: Minář - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 6:8, navíc Záhorovský (Zlín) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 2560.
Karlovy Vary: Mensator - Němec, J. Řezníček, Dobroň, Duben, J. Polák, Krajíček - Dvořák, Kraft, Milan Procházka - Petr Kumstát, Hurtaj, A. Nedorost - Skuhravý, Alinč, Košťál. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.
Zlín: Jarina - Hamrlík, Blaťák, Nosek, J. Malinský, Vosátko, Galvas - Kristek, Leška, Záhorovský (45. Kubiš) - Rachůnek, Král, Melenovský - Okál, M. Čech, Mokrejš. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.