Zlínu stačil proti zesláblému Litvínovu jediný gól

ZLÍN

Jediná přesná trefa stačila hojeistům Zlína k výhře nad Litvínovem. Úspěšným střelcem byl ve 39. minutě útočník Richard Král. Gólman Martin Altrichter, který ještě v úterý hájil zájmy Litvínova, už nastoupil v dresu Zlína a podruhé v sezóně vychytal čisté konto. Vedle něj posílili klub z Litvínova rovněž Benda s Trávníčkem, Kouč Bokroš je postavil na křídla druhého útoku k Leškovi.

Domácí začali v útočném gardu a zasypali soupeřovu branku sprškou střel, její strážce Fiala byl ale dlouho neprůstřelný a kapituloval až v závěru druhé třetiny po pohotové dorážce Krále.

Sestava hostů, prošpikována sedmi juniory, statečně vzdorovala zkušenějším domácím, posíleným o exlitvínovské útočníky Bendu a Trávníčka, kteří ale svým bývalým barvám nijak neublížili.

V poslední třetině vycítili hosté šanci a začali kousat, zlínský gólman Altrichter se ale nedal zaskočit a udržel druhou nulu v sezóně. Své nejtěsnější vítězství domácí udrželi i při závěrečné power-play soupeře.

Jaroslav Stuchlík, asistent trenéra Zlína: "Kvituji, že se hrálo slušně a bez faulů. Jsme spokojeni s body i předvedenou hrou, nejsme ale spokojeni s koncovkou."

Petr Fiala, asistent trenéra Litvínova: "Obměnili jsme kádr a chtěli zápas odehrát důstojně, což se podařilo. Naši mladíci bojovali a při troše štěstí mohli uhrát ještě lepší výsledek."

Hamé Zlín - Chemopetrol Litvínov 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka a nahrávka: 39. Král (Rachůnek). Rozhodčí: Bolina - Pešek, Šátava. Vyloučení: 4:5, navíc Ťupa (Litvínov) 10 min. Bez využití. Diváci: 4432.
Zlín: Altrichter - Nosek, J. Malinský, Hamrlík, Blaťák, Vosátko, Galvas, Houdek - Okál, Král, Rachůnek - Benda, Leška, Trávníček - Kristek, M. Čech, Záhorovský - Melenovský, Gardoň, Mokrejš. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Litvínov: R. Fiala - Poživil, Hranáč, Punčochář, Ťupa, Skuhrovec, Kočí, Lašek - Zadina, Reichel, Kubinčák - Šaffer, Sklenička, Bednařík - Jánský, Vrtek, Gombár - Švejda, Rindoš, Závada. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.