Znojmo pod taktovkou Erata a Dopity porazilo Kladno

ZNOJMO

Favorizovaní Znojemští získali v boji o play-off povinné tři body, na něž se ale pořádně nadřeli. O výhře nad Kladnem, které přijelo s deseti juniory, rozhodli třemi góly už v úvodní dvacetiminutovce. Hattrickem se blýskl Erat, jemuž na všechny branky přihrál Dopita.

Domácí zpočátku neponechali nic náhodě. Tři vyloučení kladenských hráčů potrestali hned v úvodu třemi góly. Všechny padly po perfektních kombinačních akcích Erata s Dopitou. Také Kladno sice využilo na začátku prostřední části přesilovku a snížilo, ale Jihomoravané odpověděli vzápětí rovněž v početní převaze.

To ovšem bylo z jejich strany téměř všechno. Znojmo pod dojmem třígólového náskoku výrazně polevilo a v koncovce postrádalo důraz. Hosté snížili na jednobrankový rozdíl a až dvě a půl minuty před koncem zlomil definitivně jejich odpor Štefanka.

Miloslav Hořava, trenér Znojma: "Za stavu 4:1 jsme začali hrát příliš profesorsky a dovolili soupeři vrátit se do zápasu. Spokojen jsem s tříbodovým ziskem, nikoli se hrou."

Zdeněk Müller, trenér Kladna: "V úvodní třetině nás Znojmo jasně přehrálo. Pak jsme se ale zvedli a domácí potrápili. Moc nescházelo, abychom si odvezli bod."

Znojemští Orli - Rabat Kladno 5:3 (3:0, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. Dopita (Erat, Ludvík), 9. Erat (Dopita, Jareš), 14. Erat (Dopita), 25. Erat (Dopita, Ludvík), 58. Štěfanka (Němeček) - 25. Hudiček (M. Procházka), 34. Hluchý (Hořava, Trončínský), 56. Hluchý (Martin Frolík). Rozhodčí: Turčan, Blecha - Český, Kostka. Vyloučení: 7:11. Využití: 4:1. Diváci: 2900.
Znojmo: Trvaj - Němeček, Šmach, Čakajík, Jareš, Mojžíš, Nikolov (41. Bičánek) - J. Štefanka, Pucher, Plášek - Ludvík, Dopita, Erat - Ondřej, Haman, Beroun. Trenéři: M. Hořava a Votruba.
Kladno: Lev - V. Čech, Trončinský, Zeman, Evan, D. Růžička, P. Hořava, Filip - Horna, Zajíc, Martin Procházka - Michael Frolík, Martin Frolík, Tlustý - Hudiček, Kazatel, Hluchý - Besser, Křesťan, Vlček. Trenéři: Müller a Tatíček.