Třinec prohrál na Slavii a klesl na 9. místo tabulky

Slavia se protrápila k vítězství nad neškodným Třincem a přiblížila se triumfu v základní části, naopak hosté se ve zbývajících třech kolech budou hodně strachovat o postup do play-off. Fanoušky namlsané hokejem z olympijského turnaje úterní podprůměrný zápas v Sazka Areně vrátil rychle zpátky na zem.

Michal Sup (vlevo) střílí gól Slavie v utkání s Třincem.

Oceláři potvrzovali, že na Slavii hrát umí, před zápasem s ní měli aktivní bilanci. Jejich kádr se však potýkal s poměrně četnou marodkou, a tak se do ofenzívy pouštěli jen hodně nesměle.

Na 36 minut trvajícím gólovém půstu měl největší podíl třinecký gólman Vojtek, z něhož byli slávističtí forvardi dlouho nešťastní. Uspěl až Sup, jenž vyšťoural puk zpod Bieglových betonů.

Po vedoucí brance už slávisté působili jistějším dojmem, v třinecké brance na posledních třináct minut vystřídal Vojtka Biegl a ještě dvakrát inkasoval.

Ondřej Weissmann, asistent trenéra Slavie: "Čekali jsme, že Třinec bude dobře bránit, na začátku se hrálo opatrně. Těší mě, že jsme zvládali oslabení."

Jiří Juřík, trenér Třince: "Mohli jsme to domácím více ztížit, ale po vedoucím gólu se zvedli. Vojtek má poraněná třísla."

Slavia Praha - Oceláři Třinec 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 37. Sup (J. Novák), 49. Kadlec (Bednář), 60. Sup (Bednář, Vlasák). Rozhodčí: Minář, Mikula - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 10:10. Využití: 1:0. Diváci: 3432.
Slavia: Franěk - Kadlec, Pojkar, J. Novák, Žižka, Žabka, Graňák, Kolařík, Drtina - D. Hruška, Beránek, Tomica - Duda, Vlasák, Sup - Bednář, Divíšek, Prorok - Vondrka, Sobotka, Dlouhý. Trenéři: V. Růžička, Weissmann a Kalous.
Třinec: Vojtek (47. Biegl) - Výtisk, Pácal, Hunkes, Chmelíř, Kroupa, Frolo, od 41. navíc Tesařík - Huna, Skořepa, I. Padělek - Kudrna, Peterek, Hašek - Janků, Polanský, Tomas. Trenéři: Juřík, Daneček a Mach.