Odevzdaný Zlín přiživil šance Třince na play off

TŘINEC

Třinec stále žije v očekávání postupu hokejistů do play off. Oceláři podpořili naděje na účast ve vyřazovací fázi nečekaně jednoznačnou páteční výhrou nad třetím Zlínem, který po slabém výkonu v obraně utržil porážku 3:8. Vicemistr inkasoval nejvíce gólů v letošní sezóně.

Třinec má po vysokém vítězství nad Zlínem rázně nakročeno do play-off. Domácí předčili Hamé ve všech činnostech, ke skvělému pohybu přidali důraz i přesnost při zakončení, a proto si hosté odvezli z ledu Ocelářů nejtěžší porážku sezóny.

Obvykle pevná zlínská obrana připomínala děravý cedník. Brankář Murín v rozmezí necelých čtyř minut první třetiny třikrát lovil puk za zády, a tak se raději nechal vystřídat. Drtivý úvodní tlak Třince zmírnili hosté rychlými kombinacemi, jenže několik slibných přečíslení propásli, pouze Benda využil přesilovku.

Dost práce měl také Biegl, přesto působil jistě, navíc jeho spoluhráči snadno přecházeli střední pásmo a byli nebezpeční. Hosty definitivně zlomila čtvrtá trefa Janků a Třinec dál lépe bruslil, bojoval s větším zaujetím a bavil fanoušky produktivní koncovkou. Po sedmé brance Altrichter přepustil opět místo mezi tyčemi Murínovi, obrat to však neznamenalo.

Oceláři Třinec - Hamé Zlín 8:3 (4:1, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Frolo (Polanský), 4. I. Padělek (Huna), 6. Polanský (Tomas, Janků), 19. Janků (Skořepa), 27. Skořepa (Výtisk), 32. Kudrna (Tesařík, Peterek), 33. I. Padělek (Huna, Skořepa), 59. Peterek (Lipina, Tesařík) - 11. Benda (Leška, Hamrlík), 33. Záhorovský (Benda, J. Malinský), 46. Gardoň (Hamrlík, Leška). Rozhodčí: Jebavý, Blecha - Chytil, Čech. Vyloučení: 10:10, navíc Hašek (Třinec) 10 minut. Využití: 1:2. Diváci: 3380.
Třinec: Biegl - Výtisk, Pácal, Tesařík, Chmelíř, Kroupa, Frolo - Huna, Skořepa, I. Padělek - Kudrna, Peterek, Hašek - Janků, Polanský, Tomas - od 42. navíc Bordowski, Lipina, Hunkes. Trenéři: Juřík, Daneček a Mach.
Zlín: Murín (6.- 33. Altrichter) - Hamrlík, Blaťák, Vosátko, Galvas, Nosek, Zubíček, Houdek, J. Malinský - Barinka, Leška, Mokrejš - Okál, Král, Rachůnek - Kristek, Benda, Trávníček - Melenovský, Gardoň, Záhorovský. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.