Vítkovice bez kouče Vůjtka opět zvítězily

I bez zdravotně indisponovaného trenéra Vladimíra Vůjtka se hokejistům Vítkovic daří. Vůjtkův kolega Miloš Holaň dovedl tým i v druhém utkání k vítězství - po Kladnu v neděli Ostravané porazili Spartu 4:2. Domácí strhli výhru na svou stranu v závěrečné části, v níž svou převahu vyjádřili třemi góly.

Vítkovice už s jistotou účasti v play-off předvedly agresivní a trpělivý výkon v defenzívě, Sparta zvládla solidně jen druhou třetinu a pořádně si zkomplikovala cestu do osmičky.

Ostravané, na jejichž střídačce znovu scházel nemocný trenér Vůjtek a v sestavě i jeho zraněný syn, využili první přesilovku. Sparta se však poučila a při čtyřminutové výhodě nenechala domácí na Břízu ani vystřelit. Hosté hrozili z brejků, přesto většinou se jenom bojovalo ve středním pásmu, od druhé třetiny se navíc na ledě řádně přitvrdilo.

Po obrátce už důraznější Sparta získávala převahu, kterou korunovala trefa J. Hlinky. Třetí část ale znovu patřila Vítkovicím, na dvě nádherné akce zakončené góly Pražané už stihli jen v další přesilovce odpovědět dorážkou Straky. Kropáč v závěru zápasu, kdy trestná lavice prakticky nevychladla, čtvrtým gólem definitivně rozhodl.

Miloš Holaň, asistent trenéra Vítkovic: "Velice dobře jsme hráli v defenzívě a po redukci sestavy snad i bavili diváky."

Marian Jelínek, asistent trenéra Sparty: "Byla to bitva, v první a třetí části byl soupeř lepší. Body jsme si nezasloužili."

Vítkovice Steel - Sparta Praha 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 12. Köhler (Jurečka), 48. Irgl (Šimíček, Pinc), 51. Kropáč (R. Procházka, Jurečka), 59. Kropáč (R. Procházka) - 39. J. Hlinka (Tabaček, Špaňhel), 54. J. Straka (Tabaček). Rozhodčí: Polák, Skoupý - Čech, Chytil. Vyloučení: 10:12, navíc Hubáček (Vítkovice) 10 minut. Využití: 2:1. Diváci: 6721.
Vítkovice: Pinc - Kuboš, Philipp, Jasečko, S. Hudec, Jurečka, Dresler, R. Polák - Uram, Káňa, Šebesta - Irgl, Šimíček, Hubáček - Kropáč, R. Procházka, Köhler - Gulaši, Hulva, Krenželok. Trenér: Holaň.
Sparta: Bříza - Ptáček, Toman, Vykoukal, Jan Hanzlík, Tabaček, Černošek, Pilař - Štrba, J. Straka, Chabada - Špaňhel, J. Hlinka, Marek - Dragoun, Langhammer, Vrbata - od 35. navíc M. Růžička. Trenéři: Výborný a Jelínek.