Liberec udržel domácí neporazitelnost v základní části

Liberec

Hokejisté Liberce porazili před vlastním publikem 3:1 Litvínov a udrželi si domácí neporazitelnost v základní části extraligy. Navíc se dostali na první místo tabulky dva body před dosavadního lídra Slavii Praha.

Skvělá série je dovršena. Liberečtí hokejisté za celou základní část doma neprohráli a výhra v severočeském derby je zároveň posunula do čela tabulky. Na Rozsívalovu trefu z 10. minuty navázal hned po jedenatřiceti sekundách prostředního dějství v přesilovce obránce Krstev, který asistoval i u Pletkovy branky o dvě minuty později.

Litvínov se však nepoložil a sympatická snaha mu vynesla nedlouho před druhou přestávkou snížení z hole Bednaříka, pro něhož to byl čtvrtý gól ve třetím zápase po olympijské pauze. Třetí část se dohrávala už v poklidu a zápas vrcholil aplausem publika, které ocenilo vynikající bilanci Bílých Tygrů v dosavadním průběhu soutěže.

Josef Paleček, trenér Liberce: "Jsem rád, že hráči zápas nepodcenili a dali potřebné branky. Pak už jsme vše kontrolovali."

Petr Fiala, asistent trenéra Litvínova: "Po nepovedeném vstupu do druhé třetiny jsme se obávali debaklu. Tento výsledek je přijatelný."

Bílí Tygři Liberec - Chemopetrol Litvínov 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Rozsíval (Hlavačka, Klimenta), 21. Krstev (Rataj, Vampola), 23. Pletka (Krstev, Vampola) - 38. Bednařík (Martinec). Rozhodčí: Husička, Jebavý - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:10, navíc Ťupa (Litvínov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5362.
Liberec: Hnilička - J. Moravec, Jiří Hanzlík, Richter, Derner, Krstev, Hlavačka, Holub - Vaic, Podkonický, Šachl - Čermák, Rataj, Tomajko - Pletka, Vampola, S. Procházka - Klimenta, Víšek, Rozsíval. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.
Litvínov: R. Fiala - Skuhrovec, Ťupa, Punčochář, Sklenička, Lašek, Kočí - Jánský, Reichel, Kubinčák - Martinec, Zadina, Bednařík - Šaffer, Rindoš, Závada. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.