Plzeňští hokejisté se loučili se sezónou výhrou v Kladně

KLADNO

Hokejisté Plzně vyhráli v souboji týmů, které se loučí se sezónou, 2:1 v Kladně. Situaci v tabulce odpovídal i styl hry obou soupeřů, k vidění byl bezstarostný hokej, kterému vedle bojovnosti chybělo také nasazení, přesnost i kvalita.

Utkání, které se hrálo pouze z povinnosti, protože oba týmy byly daleko před branami play-off. Podle toho vypadala první třetina. O jediný světlý okamžik se postaral plzeňský Vítek, když jel sám na kladenského brankáře Orcta, ale ten jeho pokus vychytal. Domácí mohl poslat do vedení Tlustý, ale s trestným střílením nabízeným za jeho sražení hostujícím Vobořilem si neporadil ideálně.

Plzeň následně zpřesnila hru a nejdříve Jindřich nastřelil tyč, ale potom se při signalizovaném vyloučení kladenského hráče prosadil při obléhání Orctovy svatyně Vítek. Kladno vyrovnalo při přesilovce pět na tři zásluhou Evana, ale o půldruhé minuty později Matějovský přesnou ranou rozhodl o zasloužené výhře Západočechů.

Zdeněk Müller, trenér Kladna: "Chtěli jsme se rozloučit vítězstvím, ale když vsítíme pouze jednu branku, nemohli jsme s body počítat."

Radim Rulík, trenér Plzně: "Bodovali jsme a nepropadli v tabulce za Litvínov, což byl náš cíl v zápase. Vytvořili jsme si více brankových příležitostí a zaslouženě vyhráli."

Rabat Kladno - Lasselsberger Plzeň 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 51. Evan (Zeman, Martin Procházka) - 36. Vítek (Vorel), 53. Matějovský (Kracík, Trojovský). Rozhodčí: Jebavý, Turčan - Bádal, Charvát. Vyloučení: 8:10. Využití: 1:0. Diváci: 1836.
Kladno: Orct - V. Čech, Evan, Zeman, D. Růžička, Filip, Hořava - Horna, Zajíc, Martin Procházka - Hluchý, Martin Frolík, Tlustý - Besser, Křesťan, L. Vlček - Michael Frolík, Diviš. Trenéři: Müller a Tatíček.
Plzeň: Jež - Cartelli, Vobořil, Trojovský, Hučko, Pulpán, Jindřich - A. Padělek, Kracík, Matějovský - Vítek, Kepl, Vorel - Důras, Šindel, Adamský - Freiberg, Holý, Hobl. Trenéři: M. Sýkora, Rulík a Kampf.