Liberec potvrdil ve Vsetíně vítězství v základní části

Loučení s extraligovou sezónou se vsetínským hokejistům nepovedlo. Liberec rozhodl o svém vítězství 2:0 ve druhé třetině, kdy se o první a zároveň rozdílovou branku zápasu postaral Pletka. Bílí Tygři dvoubrankovou výhrou zpečetili pevní pozici po základní části. Ve Vsetíně se ovšem hrál jen vlažný hokej.

V první části hráli hosté osm minut v oslabení a domácí ani jednu ze čtyř přesilovek nedokázali využít, ačkoliv k tomu měli postupně nejblíže Steiner, Jenáček a Květoň. Z hostů zase sahal po gólech, rovněž v přesilovce, Klimenta.

Ani druhá třetina nevybočila z průměru. Výjimku nabídla 28. minuta, kdy hostující Hlavačka rozhodil v brance Hoviho a Pletka puk propasíroval za jeho záda. Pěknou akci předvedl jen liberecký Klimenta ve spolupráci s Vampolou, jenže puk šel vedle prázdné vsetínské klece.

V závěru Severočeši přitlačili. Hovimu vyprášili betony Rozsíval, Procházka a Pabiška. Pak se ale minutu Liberec musel bránit ve třech proti pěti. Přežil to bez úhony a navíc před sirénou ujel Pletka, jenže náskok nezvýšil. To se zápětí povedlo Šachlovi a osm sekund před posledním hvizdem zpečetil, že Severočeši jdou do play-off z první příčky.

Rostislav Vlach, trenér Vsetína: "Rozhodly hlavně naše neproměněné přesilovky, kterých jsme měli celou řadu. Jinak se s prořídlou sestavou se víc udělat nedalo."

Josef Paleček, trenér Liberce: "Vsetín jsme v žádném případě nepodcenili, dvě třetiny nám dělal dost potíží. Ale poslední část už byla naše.

Vsetínská hokejová - Bílí Tygři Liberec 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 28. Pletka (Hlavačka), 60. Šachl (Podkonický, Vaic). Rozhodčí: Smeták, Hradil - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:10, navíc Jenáček 10 min. - Víšek 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 2105.
Vsetín: Hovi - Hrabal, Kučný, Augusta, Spitzer, Ponomarev, Jaškin - D. Květoň, Stantien, Jenáček - Sakrajda, Janeček, Demel - Valko, Steiner, O. Hruška - Dubec, Duba. Trenéři: Kopřiva a Vlach.
Liberec: Hnilička - J. Moravec, Richter, Derner, Jiří Hanzlík, Krstev, Hlavačka, Holub - Vaic, Podkonický, Šachl - Čermák, Rataj, Tomajko - Pletka, Vampola, S. Procházka - Klimenta, Víšek (21. Pabiška), Rozsíval. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.