Sparta poprvé v sezóně porazila Slavii a je v play-off

V pravou chvíli dokázala hokejová Sparta srazit hřebínek městskému rivalovi. Poprvé v sezóně porazila Slavii díky přesilovkovému uragánu v první třetině. Korunu postupovému jásotu sparťanů nasadil výborný výkon gólmana Břízy. Slavia na konci základní části extraligy utrpěla nejvyšší porážku v letošním soutěžním ročníku.

Po čtrnácti minutách bylo o výsledku jasno, zbytek duelu mohl fungovat jako pozvánka na play-off. Slávisté před více než 12 tisíci diváků působili jakoby bez zájmu, ale po první pauze přidali a šli tvrdě do každého osobního souboje, mnohdy i za rámec pravidel.

Výsledkově ale neměli šanci, poté co sólo proměnil tajný trumf domácích, po zranění poprvé hrající Ton, který si tak zajistil titul krále střelců. Prvenství v kanadském bodování si pak gólem a asistencí přivlastnil další sparťan Marek.

František Výborný, trenér Sparty: "V minulých dvou zápasech to vypadalo, že do play-off nechceme, ale teď jsme šťastní."

Jiří Kalous, asistent trenéra Slavie: "Byla to hrůza, ze které se musíme poučit a zapomenout na ni."

Sparta Praha - Slavia Praha 6:1 (3:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 4. J. Hlinka (O. Kratěna), 8. O. Kratěna (J. Hlinka, Ton), 14. Tabaček (J. Hlinka), 25. Ton (Marek), 49. Marek (Špaňhel, Ton), 52. O. Kratěna (Chabada) - 59. Beránek (Bednář). Rozhodčí: Husička, Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 10:11, navíc Chabada, Pilař - Žabka všichni 10 min. Využití: 4:0. Diváci: 12.264.
Sparta Praha: Bříza - Ptáček, Toman, Vykoukal, Jan Hanzlík, Tabaček, Černošek, Pilař, Stehlík - Ton, Marek, Štrba - O. Kratěna, J. Hlinka, Chabada - Sivek, J. Straka, Netík, od 41. navíc Špaňhel, Langhammer. Trenéři: Výborný a Jelínek.
Slavia Praha: Franěk - Kadlec, Pojkar, J. Novák, Žižka, Žabka, Graňák, Drtina - Duda, Beránek, Prorok - Bednář, Vlasák, Sup - D. Hruška, Divíšek, Dlouhý - Vondrka, Sobotka, V. Růžička ml. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Kalous.