Brno - Slavia 3:1Brněnská Kometa září. Přejela i Slavii a dál vévodí extralize

19. Žejdl 1 : 1
34. Hruška 2 : 1
59. Holec 3 : 1

Brno

Hokejisté Komety Brno zdolali ve čtvrtém kole extraligy Slavii Praha 3:1 a bez ztráty bodu si udrželi první místo v tabulce. V urputném souboji se prosazovala pozorná defenziva, Kometě pomohl k úspěchu výborný výkon brankáře Trvaje. Branky vítězů vstřelili Dlouhý, Jan Hruška a Holec, jediný gól Slavie zaznamenal v přesilovce Žejdl.

Slavia přijela do Brna bez své hlavní hvězdy útočníka Romana Červenky, za kterého v prvním útoku zaskočil Jan Alinč. Oproti pátečnímu zápasu proti Litvínovu postrádal trenér Růžička ještě obránce Kolaříka, Kučného, Kuboše a útočníka Jelínka, v brance místo Kopřivy nastoupil Furch. Trenér Komety Venera se zatím stále musel obejít bez bez tří zraněných hráčů, obránce Hrušky a útočníků Divíška a Němce.

Kometa se pokoušela od úvodních minut o nátlakovou útočnou hru, které ale Slavia čelila pozornou defenzivou. Střelecky se Brňané prosadili poprvé ve 12. minutě v přesilovce při vyloučení útočníka Sobotky. Po akci Erata s Leošem Čermákem otevřel skóre Dlouhý.

Po inkasovaném gólu Slavia více otevřela hru, její střelecké šance ale likvidoval brankář Trvaj. Až minutu před koncem třetiny Slavia při přesilovce využila chybu Komety a Žejdl prostřelil brněnského brankáře.

V druhé třetině Kometa zvýšila aktivitu a tlak se podařilo zúročit v 34. minutě. Jakub Svoboda se po nájezdu z pravé strany nedostal k zakončení, stačil ale přihrát a útočník Jan Hruška ranou od modré čáry vstřelil druhý gól.

Slavia hrála pod tlakem a spoléhala hlavně na protiútoky, v nich jí však chyběla přesnější finální přihrávka. Pokud se hosté dostali do koncovky, postrádali větší důraz.

Pražané se pokusili v závěrečné třetině ještě o zvrat, jejich úsilí ale nabourávala nečistá hra a častá vyloučení. Kometa si sice vytvořila tlak, přesilovková souhra jí však hodně skřípala.

Necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny se ještě Slavia pokusila hrou bez brankáře o vyrovnání. Po chybě v útočné třetině ale Hořava uvolnil Holce, který střelou do prázdné branky pojistil vítězství Brna třetím gólem.

HC Kometa Brno - HC Slavia Praha 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Dlouhý (L. Čermák, Erat), 34. J. Hruška (Jakub Svoboda, Žižka), 59. Holec (M. Hořava) - 19. Žejdl (V. Růžička ml.). Rozhodčí: Hradil, Husička - Hlavatý, Gebauer. Vyloučení: 10:11. Využití: 1:1. Diváci: 7200 (vyprodáno).
Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Švrček, Bičánek, Valach, Malec, Valábik, Krejčiřík - Erat, L. Čermák, Dlouhý - T. Svoboda, J. Hruška, Jakub Svoboda - Holec, Petrovický, M. Hořava - Koreis, Dočekal, H. Zohorna. Trenéři: Venera a Oslizlo.
Slavia: Furch - Kadlec, J. Krejčík, Dresler, Šulc, Beňovič, Kempný - Kalla, Alinč, V. Sobotka - Žejdl, Hertl, Krenželok - Stránský, V. Růžička ml., Sklenář - Micka, Pospíšil, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.