Karlovy Vary - Plzeň 5:4Zaťovič zařídil hattrickem výhru Karlových Varů v západočeském derby

56. Straka 5 : 4

Hokejisté Karlových Varů zdolali ve 4. kole extraligy v západočeském derby Plzeň 5:4 a dočkali se první výhry v sezoně. Hattrickem se zaskvěl v dresu Energie Martin Zaťovič, čtyři asistence zaznamenal Petr Kumstát.

Domácí začali aktivněji a radovali se v páté minutě z vedení. Při vyloučení Růžičky předvedla v přesilovce krásnou kombinaci první formace Západočechů a po akci Kumstáta a Pecha otevřel skóre Zaťovič. Za tři minuty zvýšil Pech, jehož trefu sudí uznali až po poradě s videorozhodčím.

Plzeň se snažila co nejrychleji zkorigovat skóre, v cestě jí však stál výborný Mensator, který poprvé dostal přednost před Závorkou. Postupně zlikvidoval vyložené šance Kováře i Vlasáka. V polovině úvodní třetiny zvedla hladinu emocí pěstní bitka mezi Hollwegem a domácím Klozem. Ve 13. minutě využil po skvělé nahrávce Vlasáka přesilovou hru Straka a vteřinu před koncem úvodního dějství dokázala Plzeň vyrovnat díky Pletkovi.

Herní převaha hostů pokračovala i po první přestávce, ale šance neproměnili. Po kombinacích se Strakou promarnil několik příležitostí především Vlasák. V polovině utkání už ale po Slovákově střele otočil stav tečí Lev. Tlak Plzně pokračoval, ale ve 39. minutě udeřili naopak domácí. Zaťovič objel branku a zasunul puk za Svobodova záda.

Vstup do závěrečné části vyšel Energii a ve 42. minutě strhnul v přesilovce vedení na stranu Karlových Varů Gřegořek. Domácí se dostávali do tlaku i díky dalším dvěma přesilovkám a v 53. minutě dovršil střelou pod horní tyč hattrick Zaťovič. Následovala bitka hostujícího Hollwega s Gründlingem, po které oba aktéři dostali trest na pět minut a do konce utkání. Po snížení Straky z 56. minuty byli hosté opět jen krůček od vyrovnání, ale domácí těsné vítězství ubránili i při minutové power play.

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň 5:4 (2:2, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 5. Zaťovič (Pech, Kumstát), 8. Pech (Kumstát), 39. Zaťovič (Kumstát), 41. Gřegořek (Kumstát, Gulaši), 53. Zaťovič (Pech) - 13. Martin Straka (Vlasák, Jan Kovář), 20. Pletka (Balej, J. Jeřábek), 30. Lev (Slovák), 56. Martin Straka (Vlasák, Jiří Hanzlík). Rozhodčí: Šindler, Lacina - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:8, navíc Vachovec 10 min., Gründling 5 min. a do konce utkání - Hollweg 10 min a  do konce utkání, Pitule 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 5086.
Karlovy Vary: Mensator - Gřegořek, Gulaši, Gründling, Prošek, J. Látal, Kloz, M. Rohan - Zucker, Skuhravý, Košťál - Kumstát, Pech, Zaťovič - Pohl, Keith, Skladaný - Koblasa, Vachovec, J. Doležal. Trenéři: Kýhos, Pešout a Kněžický.
Plzeň: A. Svoboda - Dan Růžička, Jeřábek, Slovák, Jiří Hanzlík, Marušák, St. Pierre - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Balej, Jan Kovář, Pletka - M. Heřman, Havlíček, Dvořák - Hollweg, Pitule, Lev. Trenéři: Razým a Michal Straka.