Zlín - Brno 4:3Neporazitelnost Brna skončila v prodloužení ve Zlíně

27. Okál 3 : 2
36. J. Svoboda 3 : 3
62. Honejsek 4 : 3

Zlín

Hokejisté Zlína v 5. kole jako první tým extraligy v novém ročníku porazili v moravském derby brněnskou Kometu 4:3 po prodloužení. V utkání plném zvratů nepomohly Brnu k výhře ani dva góly a jedna asistence Tomáše Svobody. Duel rozhodl svým druhým zásahem v utkání v čase 61:48 domácí útočník Antonín Honejsek.

Do zápasu vstoupili lépe Berani, kteří úvodní nápor korunovali gólem ve čtvrté minutě, když se zblízka prosadil Köhler, jenž zužitkoval přesný pas Lešky od zadního hrazení. První přesilovku po vyloučení Bičánka sice Zlín nevyužil, ale i nadále trápil soupeře. V polovině třetiny putoval za katr Hořava. V přesilovce v největší šanci tvrdě od modré čáry vypálil Čajánek, pokusu zlínského kapitána ale chyběla větší přesnost. Zlín měl až do přestávky převahu, o níž nejlépe svědčil i poměr střel (18:6).

Tomáš Svoboda otočil skóre

Druhé dějství nabídlo atraktivní hokejovou podívanou, v níž nechyběly góly. Nejprve Brňané potrestali chybu Zlína ve středním pásmu, když v přečíslení dvou na jednoho Tomáš Svoboda nechytatelnou střelou z pravého kruhu pro vhazování propálil bezmocného brankáře Sedláčka. Vzápětí Brno povzbuzeno gólem přidalo další zásah díky druhé trefě Tomáše Svobody a otočilo vedení na svoji stranu.

Ne však na dlouho. Zlín se psychicky nepoložil a zabojoval. Odměnou mu byly rovněž dva slepené góly. Nejprve v přesilovce prostřelil gólmana Trvaje Honejsek a o několik desítek sekund později vrátil vedení na stranu Zlína Okál. Zlínský mladík při přečíslení dvou na jednoho místo přihrávky přesně zavěsil do levého horního růžku brněnské branky.

Ke vlastní škodě Zlín vedení do konce druhé třetiny neudržel. Slabší okamžik si domácí vybrali ve 36. minutě. Po jejich chybě v obraně se k puku dostal Jakub Svoboda, jenž skóroval do opuštěné zlínské klece.

Na začátku třetí části se vyhozením kotouče proti pravidlům provinil Erat, Zlín uzamkl soupeře v pásmu a vytvořil si nápor, jemuž však chybělo gólové vyjádření. V největší šanci pálil od modré čáry Zámorský, ale Trvaj byl pozorný. Zlín v dalším průběhu sice zaznamenal gól, který ale hlavní rozhodčí neuznal kvůli předchozímu signalizovanému trestu Köhlera.

Zlín se ubránil a ve velké šanci nastřelil Balaštík tyčku. Na opačné straně se blýskl gólman Sedláček, jenž pravým betonem zneškodnil pokus Malce. Vzápětí byl hrdinou okamžiku opět gólman Sedláček, když efektně chytil do lapačky střelu Jakuba Svobody. Přes vyloučení Čajánka dospěl duel do prodloužení. V něm vystřelil výhru Zlína Honejsek.

PSG Zlín - HC Kometa Brno 4:3 v prodl. (1:0, 2:3, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Köhler (Leška, Balaštík), 27. Honejsek (Veselý, Řezníček), 27. Okál, 62. Honejsek (Holík, Matějíček) - 24. T. Svoboda (Jakub Svoboda), 25. T. Svoboda (Dlouhý), 36. Jakub Svoboda (T. Svoboda, Valach). Rozhodčí: Polák, Jeřábek - Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 4:6, navíc J. Hruška (Brno) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5058.
Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Horák - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Okál, Holík, F. Čech - Kubiš, Melenovský, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Švrček, Bičánek, Valach, Malec, Valábik, Krejčiřík - Erat, L. Čermák, Dlouhý - T. Svoboda, J. Hruška, Jakub Svoboda - Holec, Petrovický, M. Hořava - Koreis, Dočekal, H. Zohorna. Trenéři: Venera a Oslizlo.