Litvínov - Vítkovice 4:3Litvínov porazil díky povedené druhé třetině Vítkovice

35. Martynek 3 : 1
36. Strapáč 3 : 2
39. Hübl 4 : 2
60. Svačina 4 : 3

Hokejisté Litvínova porazili v 5. kole hokejové extraligy Vítkovice těsně 4:3. Po vyrovnaném úvodu rozhodli domácí v průběhu druhé části, v níž dokázali nastřílet tři góly. Hosté si připsali již třetí prohru za sebou.

Úvodnímu vhazování předcházela ceremonie Vojtěcha Kubinčáka, který dnešním utkáním pokořil hranici 683 odehraných zápasů za Litvínov a překonal tak svého kamaráda a nyní nadřízeného Roberta Kyselu.

A Kubinčák byl patřičně nabuzený i v samotném zápase, protože již po 96 vteřinách ideálně našel před brankou Pšurného a ten svým prvním gólem v černožlutém dresu otevřel skóre. V páté minutě byl v šanci opět Kubinčák, tentokrát se rozhodl zakončit sám, ale jeho projektil mířil nad Málkovu branku. Verva si mohla pojistit vedení ve 13. minutě, ale Martynek střelou z mezikruží trefil pouze Málka. A tak se v závěru třetiny postaral o vyrovnání Šedivý, když propálil Francouze střelou nad lapačku.

První polovina prostřední části příliš vzruchu nepřinesla, zato v té druhé se s brankami roztrhl pytel. Ve 27. minutě Lukeš nečekaně vypálil z otočky a puk k překvapení všech včetně Málka skončil za jeho zády. Zvýšit mohli Severočeši o chvíli později v početní výhodě navýšit, ale výborný Málek byl proti.

Ve 35. minutě už se to ale domácím povedlo - od modré pálil Stříteský, Málek puk vyrazil jen k Martynkovi a ten bez problémů vsítil svůj první gól za domácí po příchodu z jihu Čech. Vítkovičtí se však nevzdali a za pouhých 82 vteřin přišlo snížení z hole Barinky. To však stále nebylo vše. V závěru druhé části hráli domácí početní výhodu čtyř proti třem a z dorážky se prosadil Hübl. Verva tak opět odskočila na rozdíl dvou branek.

Již v úvodních vteřinách závěrečné části fauloval Sloboda unikajícího Majdana. Následovalo trestné střílení, které ale litvínovský mladík nezužitkoval. Poté se domácí soustředili na obranu, aby neinkasovali, ale hosté byli v útočné fázi vcelku neškodní. O rozruch se postaral jen Trávníček, který sestřelil obra Malíka. Ten se těžce zvedal z ledu, ale utkání poté bez problémů dohrál.

V 54. minutě nabil Černý do jízdy Balážovi, ten ovšem z dobré pozice minul. Poté našel Posmyk nádhernou přihrávkou Majdana, jež ale svůj pátý gól v pátém zápase nepřidal. a Místo se ještě rozvlnila síť na druhé straně, když hosté hráli v šesti proti čtyřem a Polákovu bombu tečoval před brankou Svačina. Domácí však těsné vítězství uhájili.

HC Verva Litvínov - HC Vítkovice Steel 4:3 (1:1, 3:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. R. Pšurný (Kubinčák, Rapáč), 27. Lukeš (Hübl), 35. Martynek (Stříteský), 39. Hübl (Posmyk, Lukeš) - 19. Šedivý (Strapáč), 36. Barinka (Malík, Ujčík), 60. Svačina (R. Polák, Barinka). Rozhodčí: Hodek, Hrubý - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. Diváci: 2925.
Litvínov: Francouz - Posmyk, Kubát, Stříteský, K. Černý, Kousalík, Jareš - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - Kubinčák, Rapáč, R. Pšurný - J. Černý, Baláž, Martin Frolík. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.
Vítkovice: Málek - Malík,Sloboda, Barinka, Rehák, Sedlák, R. Polák - Šedivý, Strapáč, Szturc - Ujčík, Burger, Klimek - Huna, R. Hruška, Kucsera - Svačina, Roman, Walker - T. Káňa. Trenéři: Trličík a Moták.