Budějovice - Pardubice 5:2Budějovice porazily Pardubice i díky dvěma gólům Michálka

45. M. Michálek 5 : 2

Hokejisté Českých Budějovic v sestavě poprvé s další posilou z NHL - útočníkem Václavem Prospalem - porazili v 17. kole extraligy Pardubice 5:2. Na výhře Jihočechů nad úřadujícím mistrem se dvěma góly zasloužili Milan Michálek a Tomáš Mertl, v hostujícím dresu se podobný 'kousek' podařil Davidu Krejčímu.

Českobudějovičtí byli aktivní od začátku zápasu a rychle se dostali i do vedení. Nejdříve rozjásal diváky Dej, který sklepl kotouč k pravé tyčce. Následně Prospal objevil na levém křídle Michálka, jenž se protáhl před brankáře Salfického a kličkou do bekhendu zvýšil náskok domácích.

Hosté ale bleskově kontrovali díky zámořské dvojici Hemský - Krejčí a v dalším průběhu mohli vyrovnat, když jim domácí zbytečnými přestupky darovali v rychlém sledu přesilovku pět na čtyři a po ní 96 vteřin pět na tři. Východočeši ani jednu výhodu nevyužili, navíc mohli sami inkasovat. Nejlepší střelec Moutfieldu Šimánek a poté Hanzal ale své šance neproměnili.

Jihočechy to ale dlouho mrzet nemuselo, než Mertl v 19. minutě zvýšil na 3:1 a stejný hráč se prosadil i po 45 sekundách ve druhé třetiny. To již ale překonal Růžičku, který nahradil Salfického v pardubické brance. Ve 29. minutě Benák dlouhým pasem našel na modré Hemského, ten uvolnil Krejčího a jeho akci zastavil Frühauf faulem, po kterém následovalo trestné střílení. Hosté ale nesnížili. Krejčí zvolil střelu a puk skončil v lapačce brankáře Kantora. Náhradník zraněné jedničky Kováře měl štěstí i následně, Krejčí ve vlastním oslabení po chybě Kotalíka trefil tyčku.

Budějovičtí na přelomu druhé a třetí třetiny přežili oslabení při trestu Janka, ale vzápětí se nechali přelstít dvojicí Hemský - Krejčí, která vrátila hostům naději na solidní výsledek. Nádhernou individuální akcí zakončenou bekhendem ale odpověděl Michálek a náskok domácích byl znovu třígólový. Dohrávalo se v poklidu, nadšené publikum tleskalo ještě šancím Hanzala, Kotalíka a Prospala.

17. kolo hokejové extraligy:
HC Mountfield České Budějovice - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 5:2 (3:1, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. Dej (Podlešák), 5. M. Michálek (Prospal, Jank), 19. Mertl, 21. Mertl (Ptáček, Podlešák), 45. M. Michálek (Hanzal) - 6. Krejčí (Hemský), 41. Krejčí (Hemský, Starý). Rozhodčí: Šindler, Blecha - Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:4. Bez využití. Diváci: 5260.
České Budějovice: Kantor - Ptáček, Jank, Ference, Frühauf, Kolarz, Vráblík - M. Michálek, Hanzal, Prospal - Kotalík, L. Kohn, Šimánek - Dej, Mertl, Podlešák - Rousek (23. Suja), Knotek, L. Květoň. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.
Pardubice: Salfický (21. M. Růžička) - Benák, Jan Kolář, Kindl, Vašíček, Píša, V. Kočí - Hemský, Krejčí, Kousal - Bartek, Beech, Somík - Brendl, T. Zohorna, Starý - Buchtele, T. Nosek, Semorád, od 30. navíc Cetkovský. Trenéři: Hynek a Lubina.