Brno - Slavia 3:4Hokejisté Slavie jako první v sezóně vyhráli v Brně

38. Kuboš 2 : 2
51. Hertl 2 : 3
52. Stránský 2 : 4
60. Divíšek 3 : 4

Hokejisté Brna prohráli v 17. kole extraligy se Slavií Praha 3:4 a poprvé v sezóně doma nebodovali. Kometě, která do zápasu vstupovala jako druhý tým soutěže, nebyl nic platný ani hattrick Tomáše Divíška. Slavii k výhře pomohly i dvě branky v rozmezí 45 sekund ve třetí části.

Slavia dobře bránila střední pásmo a spoléhala na bleskové protiútoky, v obraně ale doplácela na na nečistou hru častými vyloučeními. Při vyloučení Kolaříka v 10. minutě dal Divíšek vedoucí branku. Při nájezdu z levé strany se pokoušel ještě přihrát najíždějícímu Hruškovi, puk ale skluzem zastavil obránce Slavie, kotouč se odrazil zpět k Divíškovi, pro kterého už nebylo problémem poslat jej do volné části branky. V 16. minutě Alinč vystihl špatnou rozehrávku Brna a z jeho přihrávky vyrovnal Sklenář.

V úvodu druhé třetiny Slavia ještě zvýšila důraz při napadání a Kometa s tím měla problémy. K získání náskoku jí opět pomohla přesilovka. Při hře čtyři na čtyři naskočil Alinč ze střídačky příliš brzy a místo šance zapojit se do rychlého protiútoku putoval na trestnou lavici. Sedmdesát sekund dlouhou přesilovku čtyři na tři Brňané přesně po minutě zužitkovali v hodně šťastnou druhou branku. Divíšek přihrávkou opět hledal Jana Hrušku, kotouč se ale odrazil od jednoho ze slávistů do branky.

Kometu potopily chyby v závěru

Iniciativu převzali Brňané, ovšem hosté hrozili nebezpečnými protiútoky a v rozhodujících chvílích podržel domácí tým brankář Trvaj. V první třetině kryl sólový nájezd Alinče a ve druhé si poradil s akcí Žejdla. Vyrovnat se podařilo Pražanům dvě minuty před koncem druhé třetiny při přesilovce, kdy Trvajovi proklouzla do sítě mezi chrániči střela obránce Kuboše od modré čáry.

V závěrečné dvacetiminutovce daly týmy přednost opatrné partii. Kometa působila unaveně a její dvě chyby v defenzivě Slavia využila k vítězství. V závěru ještě Brňanům při dvou přesilovkách svitla naděje na zvrat, hráli je však hodně křečovitě. Až 33 sekund před koncem ještě kontaktním gólem snížil Divíšek, Slavia si už ale výhru nenechala ujít.

17. kolo hokejové extraligy:
HC Kometa Brno - HC Slavia Praha 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 12. Divíšek (J. Svoboda), 27. Divíšek (Žižka), 60. Divíšek (Petrovický, Malec) - 16. Sklenář (Alinč), 38. Kuboš (V. Růžička ml.), 51. Hertl (Tomica), 52. Stránský (Krenželok, Kadlec). Rozhodčí: Šír, Trombík - M. Čech, Dřínovský. Vyloučení: 6:10, navíc Žižka (Brno) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 7200 (vyprodáno).
Kometa Brno: Trvaj - Švrček, Bičánek, M. Hruška, Malec, Žižka, Valach, Valábik - J. Hruška, Divíšek, J. Svoboda - Erat, Petrovický, Holec - H. Zohorna, Koreis, Dlouhý - M. Hořava, Dočekal, Wasserbauer. Trenéři: Venera a Oslizlo.
Slavia: Kopřiva - Kadlec, Kučný, Kuboš, Beňovič, Kolařík, Kempný, Dresler, Šulc - Hertl, Alinč, Tomica - Stránský, Kalla, Krenželok - P. Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář - Pospíšil, Poletín, Žejdl. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.