Litvínov - Zlín 1:4Hokejisté Zlína potvrdili, že se jim v Litvínově daří

35. Holík 1 : 2
37. Balaštík 1 : 3
47. Melenovský 1 : 4

Litvínov

Hokejisté Zlína potvrdili, že se jim v Litvínově daří. V 17. kole extraligy vyhráli na Stadionu Ivana Hlinky 4:1 a uspěli zde v osmém z devíti vzájemných zápasů posledních třech letech. Zlín díky tomu vyhrál popáté za sebou na kluzišti soupeře v této sezóně.

Již po 18 vteřinách hry hosté vyprodukovali hrubku v obranné třetině, kterou málem potrestal Lukeš, jeho střela švihem však skončila na obou tyčkách, což i následně potvrdil videorozhodčí. Ve druhé minutě byl sám před Horčičkou Hanzl, ale zlínský brankář na poslední chvíli vystrčil hůl a zmařil tak domácímu forvardovi úspěšně dokončit bekhendový blafák.

Hosté poté nedokázali využít početní výhodu čtyři proti třem. V 16. minutě se opět ukázal Lukeš, jeho bombu však zastavila spojnice branky Hořčičky. V poslední minutě úvodního dějství se krásně ve středním pásmu uvolnil Kubinčák, ale i on měl v zakončení smůlu, trefil pouze břevno.

Do druhé části vstoupili lépe hosté. Ve 22. minutě Čajánek odvedl dobrou práci na brankovišti a pro Honejska už nebyl problém překonat Francouze v litvínovské brance. Poté měli domácí 109 vteřin dlouhou výhodu přesilové hry pěti proti třem, kterou dokázal využít Ručinský střelou pod horní tyčku.

Zlínští se ale opět ujali vedení, když ve 35. minutě Holík vypálil přes obránce a puk zapadl přesně do šibenice. A to ještě nebylo vše, o dvě minuty později Posmyk nedokázal před brankou uhlídat Balaštíka, který se trefil z otočky a hosté tak domácím odskočili na rozdíl dvou branek.

V závěrečné třetině hosté vystavěli ve středním pásmu obraný val a domácí se přes něho nedokázali prosadit. Navíc se ve 47. minutě prosadil Melenovský, který doklepl puk za domácího brankáře po Balaštíkově střele odražené od tyčky. Zlínští si už poté utkání pohlídali a úspěšně ho dovedli k vítězství.

17. kolo hokejové extraligy:
HC Verva Litvínov - PSG Zlín 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 30. Ručinský (V. Hübl, Lukeš) - 22. Honejsek (Horák, Čajánek), 35. Holík (F. Čech), 37. Balaštík (Linhart, Holík), 47. Melenovský (Balaštík, Hamrlík). Rozhodčí: Lacina, Souček - Horinek, J. Svoboda. Vyloučení: 5:8, navíc Linhart (Zlín) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3224.
Litvínov: Francouz - Posmyk, Kubát, Stříteský, Holub, K. Černý, Zeman, Gula, Brejčák - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Martynek, Trávníček, Hanzl - Baláž, J. Černý, Ručinský - Bojer, Jurčík, Martin Frolík. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.
Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Tesařík, Horák, Matějíček, Kotvan, 43. min. navíc Valenta - Kubiš, Leška, Holík - Honejsek, Čajánek, Veselý - Balaštík, Melenovský, F. Čech - Ondráček, Šlahař, Okál. Trenéři: Rost. Vlach a Jurík.