Brno - Liberec 7:3Oslabení hokejisté Brna porazili poslední Liberec

39. Zohorna 5 : 2
50. Malec 6 : 2
53. Víšek 6 : 3
58. Hruška 7 : 3

Hokejisté Liberce prohráli ve 25. kole extraligy na ledě Komety Brno 3:7 a na posledním místě ztrácejí na trio Karlovy Vary, Chomutov a České Budějovice už pět bodů. Dvě branky Komety zaznamenal ofenzivně laděný bek Tomáš Žižka, tři body za branku a dvě asistence si připsal útočník Miloslav Hořava. Za Liberec dvakrát skóroval Jan Víšek a Petr Nedvěd zaznamenal gól a dvě přihrávky.

Trenér Komety Venera dal opět jen s problémy dohromady tři kompletní pětky. Ze základní sestavy už postrádal sedm hráčů, když seznam zraněných rozšířil po pátečním duelu s Pardubicemi ještě útočník Divíšek.

Liberec povzbuzen posledním vítězstvím nad Karlovými Vary se pustil odvážně do svého soupeře. Hned při první přesilovce po vyloučení domácího obránce Bičánka otevřel skóre Víšek.

Na rozdíl od posledního vystoupení ale hráli Brňané mnohem koncentrovaněji, jejich hru zdobila agresivita i ofenzivní pojetí. Ve 12. minutě po Hořavově akci vyrovnal obránce Žižka a o pět minut později produktivní Hořava přidal druhou branku, při níž mu ideálně připravil střeleckou pozici po průniku mezi zadáky Liberce Dočekal.

Náskok Kometu povzbudil, nátlakovou hrou nutila protivníka k chybám, které pohotově trestala. Ve 25. minutě přidal třetí branku Petrovický. Liberec sice myslel na útočnou hru, v defenzívě měl ale rezervy. Ve 31. minutě při hře čtyři na čtyři vystihly špatnou rozehrávku soupeře Kováčik, který přes Hořavu vyslal do sólového nájezdu obránce Žižku. Ten akci zakončil po blafáku čtvrtým gólem. Po něm už brankář Bílých Tygrů Pinc přepustil své místo Vošvrdovi.

Liberci se podařilo vykřesat naději na případný zvrat brankou Nedvěda, který zužitkoval 80 sekund dlouhou přesilovku pět na tři. Ovšem o vyhlídky na otočení výsledku připravil hosty Jan Hruška, který oklamal zadáky soupeře i Vošvrdu a po jeho nezištné přihrávce poslal kotouč do opuštěné branky Zohorna.

V poslední třetině Brňané už soupeře do vážnější akce nepustili. Další dva góly přidali Malec a Jan Hruška, výsledek korigoval ještě Víšek. Závěr ještě okořenil pěstní souboj domácího Valábika se Štichem.

25. kolo hokejové extraligy:
HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 7:3 (2:1, 3:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 12. Žižka (M. Hořava), 17. M. Hořava (Dočekal), 25. Petrovický (Erat, Holec), 31. Žižka (M. Hořava, Kováčik), 39. H. Zohorna (J. Hruška, Valábik), 50. Malec (Petrovický, Erat), 58. J. Hruška (Holec) - 9. Víšek (Čakajík, Nedvěd), 33. Nedvěd (Bárta, Šmíd), 53. Víšek (Nedvěd). Rozhodčí: Jeřábek, Šír - Bryška, Novák. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:2. Diváci: 7200 (vyprodáno).
Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Valach, Malec, Valábik, Bičánek - Dočekal, L. Čermák, M. Hořava - Erat, Petrovický, Holec - H. Zohorna, V. Němec, J. Hruška. Trenéři: Venera a Oslizlo.
Liberec: Pinc (31. Vošvrda) - Šmíd, Čutta, Čakajík, Derner, Výtisk, Kajínek, Štich - Roman Vlach, Nedvěd, Duda - Víšek, Dušek, Pospíšil - L. Krejčík, Filippi, Špaček - Jonák, J. Vlach, Bárta. Trenéři: Pešán, M. Černý a Kapoun.