Pardubice - Sparta 2:4Pardubice podlehly Spartě a už podeváté doma prohrály

40. Rachůnek 1 : 2
47. Hlinka 1 : 3
55. Ton 1 : 4
59. Semorád 2 : 4

Hokejisté Pardubic prohráli ve 25. kole extraligy s pražskou Spartou 2:4 a připsali si ve čtrnáctém domácím vystoupení v sezóně už devátou porážku. Pražané zaznamenali už pátou výhru z posledních šesti duelů. Třemi body za gól a tři asistence se na úspěchu Sparty podílel útočník Petr Ton.

Úvod utkání patřil domácím a už ve druhé minutě se po ostřelování Neuvirtovy branky trefil Buchtele. Sparta odpověděla velmi důrazně, ale jejím akcím chybělo přesné zakončení. Neuspěl v osmé minutě Ton a o pět minut později ani Tenkrát, který únik zakončil jen střelou do Salfického.

Pražané měli sice mírnou převahu, ale akce domácích byly mnohem nebezpečnější. V závěru úvodní třetiny Bartek, Kousal a Buchtele promarnili šance na zvýšení náskoku Pardubic.

Druhá třetina se domácím nevydařila. Sparta se snažila vyrovnat a ve 30. minutě se jí to povedlo. Pacovský zužitkoval početní výhodu při vyloučení Hemského. Inkasovaná branka jakoby pardubické mužstvo ochromila a to si nedokázalo poradit ani s pětiminutovou přesilovkou po vyloučení Fostera ve 35. minutě za faul na Benáka, který zápas také nedohrál.

Ve 40. minutě byl ještě vyloučen Pacovský, přesto tři vteřiny před koncem druhé části šli po další chybě domácích hosté do vedení. Broš vysunul Ivana Rachůnka, který otočil stav.

Přesilovky byly rozhodujícím faktorem utkání. Ve 47. minutě Pražané využili další početní výhodu a Hlinka svému týmu získal dvougólový náskok. Domácí se ze sparťanského tlaku snažili vymanit rychlými brejky, ale v zakončení se jim nevedlo, protože hosté měli výborně organizovanou obranu.

Náskok Jandačova týmu pojistil v 55. minutě Ton, který tvrdou střelou překonal Salfického. Tečku za utkání udělal domácí Semorád, který v 59. minutě zmírnil porážku svého týmu. Východočeši po páteční výhře v Brně zklamali své příznivce a připsali si čtvrtou prohru z posledních pěti zápasů.

25. kolo hokejové extraligy:
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Sparta Praha 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 2. Buchtele (T. Zohorna, Vašíček), 59. Semorád (M. Drtina, Hemský) - 30. Pacovský (P. Ton, Vallin), 40. I. Rachůnek (Broš), 47. J. Hlinka (Přibyl, P. Ton), 55. P. Ton (Pacovský, J. Hlinka). Rozhodčí: Souček, Turčan - Kis, Rozlílek. Vyloučení: 6:5, navíc Foster (Sparta) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 9163.
Pardubice: Salfický - Píša, Kindl, Benák, Vašíček, Ďaloga, V. Kočí, M. Drtina - Hemský, Krejčí, Starý - Bartek, T. Zohorna, Somík - Radil, Kousal, Buchtele - Semorád, T. Nosek, Cetkovský. Trenéři: Trličík a Lubina.
Sparta: Neuvirth - Sičák, Milam, Krstev, Gřegořek, Philipp, Vallin - Hovorka, Broš, Tenkrát - P. Ton, J. Hlinka, Pacovský - Sekáč, Přibyl, I. Rachůnek - S. Treille, Foster, Bahenský - od 21. navíc Jánský. Trenér: Jandač a Votruba.