Slavia - Litvínov 2:1 PPSlavia poprvé v sezóně obrala Litvínov o body, v prodloužení rozhodl Kempný

30. Hertl 1 : 0
32. Martynek 1 : 1
64. Kempný 2 : 1

Hokejisté pražské Slavie porazili v předehrávce 29. kola Tipsport extraligy Litvínov 2:1 po prodloužení a poprvé v sezóně proti Chemikům bodovali. Sešívaní šli do vedení v polovině zápasu po šťastné trefě Hertla, Severočeši už za dvě minuty srovnali trefou Martynka. Bod navíc domácím zajistil sedmdesát vteřin před vypršením nastavení obránce Kempný.

Ještě víc prořídlé ochozy, než na které bývá Slavia ve vysočanské aréně standardně zvyklá, jakoby oba týmy v první třetině uspaly. Oba týmy se totiž od úvodních minut předháněly v nepřesnostech a gólmani měli jen minimum práce. Jako první se osmělila Slavia, která se musela obejít bez zraněného čerstvého reprezentanta Vladimíra Sobotky. Hertl vypracoval palebnou pozici pro Bednáře, brankář Francouz však včas stačil vykopnout svůj beton.

Z protiútoku předvedl takřka stejné zakončení Lukeš, proti Furchovi ale dopadl stejně. Od druhé třetiny se tempo hry přeci jen zvedlo a zákonitě přibylo i šancí. Ve 27. minutě nejprve litvínovský Pšurný sám před Furchem trefil jen boční síť, na druhé straně zase Poletín z bezprostřední blízkosti minul zcela prázdnou branku.

V polovině zápasu už se skóre poprvé měnilo. Slavii k tomu dopomohla i pořádná porce štěstí, když Hertlovo nahození od levého mantinelu si do vlastní branky srazil útočník Vervy Černý bruslí. Sešívaným však vedení vydrželo pouhé dvě minuty. Martynek pohotově vypálil z pravého kruhu a trefil přesně levý horní růžek Furchovy svatyně.

Slavia i přes inkasovanou trefu zůstávala aktivnější a povětšinou se hrálo před brankářem Francouzem. Vrátit vedení mohl domácím Krenželok, litvínovský gólman ale puk s obtížemi hřbetem lapačky vytěsnil mimo své tři tyče.

Na začátku třetí částí si domácí vytvořili při přesilové hře obrovský tlak, hosté ale přečkali bez úhony jak střely Bednáře s Růžičkou, tak i následnou dělovku Kuboše, kterou Francouz ukryl do své lapačky až na brankové čáře.

V první minutě prodloužení putoval na trestnou lavici Bednář a hosté měli možnost hrát dvě minuty ve čtyřech proti třem. Slávisté se ale zuby nehty ubránili a sedmdesát vteřin před koncem nastavení navíc rozhodl o bodu navíc pro Pražany Kempný.

Předehrávka 29. kola hokejové extraligy:
HC Slavia Praha - HC Verva Litvínov 2:1PP (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 30. Hertl, 64. Kempný (Hertl) - 32. Martynek (Hanzl, Trávníček). Rozhodčí: R. Svoboda, Turčan - Charvát, Bejček. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 2453.
Slavia: Furch - Kadlec, Dresler, Kuboš, Beňovič, Kolařík, Kempný, Kučný - Hertl, Kalla, Bednář - Micka, Alinč, Krenželok - P. Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář - Stránský, Klhůfek, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.
Litvínov: Francouz - Posmyk, Kubát, Stříteský, Zeman, Kousalík, Holub, Gula, Brejčák - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - Rapáč, J. Černý, R. Pšurný - Baláž, Martin Frolík, Kubinčák. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.