Zlín - Kladno 2:5Zlín nestačil na Kladno, Jágr nasbíral čtyři asistence

10. Kubiš 2 : 3
26. Kuchejda 2 : 4
44. Tlustý 2 : 5

Zlín

Hokejisté Kladna uspěli ve 35. kole extraligy na ledě Zlína, který porazili 5:2. Celkem pět branek padlo během úvodních deseti minut. Pod výhru Rytířů se čtyřmi asistencemi podepsal Jaromír Jágr, dva góly zaznamenal v dresu vítězů Jiří Tlustý. Zlín po šesti vítězstvích v řadě na domácím ledě na body nedosáhl.

Strhující a divokou přestřelku nabídlo již úvodních deset minut. Zlín nestačil aktivnímu pohybu soupeře a v první minutě otevřel skóre zápasu Tlustý. Nápor hostů pokračoval, když v páté minutě pálil přesně Macholda. Na jeho trefu ale odpověděl po 33 sekundách ranou bez přípravy Balaštík.

Ani tento stav ale nevydržel dlouho, neboť třetí branku Kladna vstřelil Hlaváč. Na všechny tři góly přihrával Jágr. Zlínu se ještě podařilo snížit v 10. minutě díky brance Kubiše, jenž uspěl v signalizované výhodě. Útočná podívaná pokračovala i ve druhé desetiminutovce, ale ke změně výsledku již nedošlo a Kladno tak mělo na své straně vedení 3:2.

Po změně stran tempo utkání z první třetiny opadlo. Zlín ubránil oslabení a mohl vyrovnat při přesilovce. Köhlerem tečovanou střelu Macholda pohotově odehrál z brankoviště do bezpečí. Poté opět udeřili Rytíři, jejichž čtvrtý gól vstřelil Kuchejda. Také na tomto zásahu se podílel Jágr.

Po šesti výhrách v řadě přišla zlínská domácí porážka

Řady domácích následně oslabil Ondřej Veselý, jenž vyfasoval druhý desetiminutový trest a zápas tak pro něho předčasně skončil. Zlín se tlačil do branky, ale když už překonal obranný val hostů, tak mu v cestě stál brankář Cikánek. Nepříjemnou střelu Filipa Čecha kladenský gólman pohotově chytil do lapačky.

V úvodu poslední čáti Berani nevyužili přesilovku, a tak přišel trest v podobě pátého gólu. Z levého kruhu pro vhazování střelou po ledě překonal brankáře Sedláčka podruhé v zápase Tlustý. V dalším průběhu domácí ubránili oslabení tří proti čtyřem v délce 27 sekund. Jágr s kotoučem na holi objel zlínskou branku a zakončil, ale brankář Sedláček puk zalehl.

Svěřenci trenéra Vlacha se nevzdávali, ale houževnatého soupeře nedokázali udolat a po šesti domácích výhrách zaznamenali první porážku.

35. kolo hokejové extraligy:
PSG Zlín - Rytíři Kladno 2:5 (2:3, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Balaštík (Kubiš, Linhart), 10. Kubiš (Balaštík, Valenta) - 1. Tlustý (Jágr), 5. Macholda (Jágr), 7. Hlaváč (Jágr), 26. Kuchejda (David Růžička, Jágr), 44. Tlustý (David Růžička). Rozhodčí: Homola, Polák - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 6:5, navíc Veselý 10 min. a do konce utkání - M. Látal 10 min. Bez využití. Diváci: 7000 (vyprodáno).
Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Kotvan, Tesařík, Valenta, Řezníček, Šenkeřík - Balaštík, Leška, Kubiš - Okál, Čajánek, Veselý - Honejsek, Holík, F. Čech - Šlahař, Melenovský, Köhler. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Kladno: Cikánek - Macholda, Černošek, Majeský, David Růžička, L. Procházka, Piskáček, Mocek, Doudera, Drtil - Jágr, Hlaváč, Tlustý - Kuchejda, Melka, Dalecký - Eberle, Kuchler, M. Látal - Strnad. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.