Plzeň - Chomutov 6:2Plzeň vyhrála pošesté za sebou, doma šesti góly zničila Chomutov

Plzeň

Hokejisté Plzně rozstříleli ve 35. kole poslední Chomutov 6:2 a šestou výhrou v řadě si upevnili první příčku v extraligové tabulce, které vévodí před Zlínem s náskokem 10 bodů. Již ve 21. minutě vedli Indiáni 3:0 a Piráti tříbrankové manko srovnat nedokázali. Západočechy opět táhla první formace, která zařídila pět gólů.

Hosté vstoupili do utkání odvážně, záhy však nevyužili přesilovou hru. Naopak domácí v deváté minutě potrestali vyloučení Gajovského, když po bekhendové přihrávce Kováře zblízka usměrnil skákající kotouč do sítě Kratěna. Za chvíli vypálil Gulaš v dobré pozici nad a z protiútoku musel plzeňský gólman Svoboda zlikvidovat tvrdou střelu Zálešáka z levého kruhu. Oba týmy měly v defenzivě okénka a v 17. minutě jen díky faulu Lva nedotáhl svůj samostatný únik Gajovský.

Během následné početní výhody si Piráti vytvořili tlak, ale Rýgl ve skrumáži před brankou trefil pouze tyč. Udeřilo až na druhé straně 13 vteřin před první pauzou. Při rychlé akci prvního útoku Indiánů předložil Vlasák prudkou přihrávkou od levého mantinelu puk Gulašovi, jenž šikovnou tečí oslavil dnešní 27. narozeniny.

Navíc necelou půlminutu po začátku druhé třetiny nahrál Straka zpoza branky volnému Vlasákovi a ten zvýšil už na 3:0. Trenér hostí Antonik vystřídal gólmana Hanuljaka Kostúrem a Piráti přes nepříznivý stav pokračovali v aktivní hře. Po zaváhání plzeňské obrany ve 28. minutě jel sám na Svobodu Kraft a střelou mezi betony snížil na rozdíl dvou gólů.

V polovině utkání měli hosté možnost 38 vteřin dlouhé početní výhody pět na tři. Prosadili se až při klasické přesilovce, v níž upravil Hřebejk zblízka nadvakrát na 3:2. Plzeň odpověděla šancí Kováře zakončujícího vedle, ale za chvíli vlastní nedisciplinovaností nabídla Pirátům přesilovou hru. Frolík ovšem před odkrytou brankou netrefil kotouč a krátce před druhou přestávkou musel proti dvěma pokusům nekrytého Vlasáka z mezikruží zasahovat Kostúr.

V úvodu třetí části nepřekvapil Johnson objetím branky Kostúra a jeho protějšek Svoboda měl štěstí, že Hruška nedokázal dorazit v gólové pozici za jeho záda bombu Pulpána. Indiány uklidnil ve 44. minutě Pletka, jenž v přesilovce tečí St. Pierrovy střely přidal čtvrtou branku. Vzápětí mohl definitivně rozhodnout napadající Kovář, ale v 51. zvýšil po zaváhání Kostúra Gulaš na 5:2 a v samém závěru při přesilové zužitkoval příhru Vlasáka zblízka svým druhým dnešním zásahem Pletka.

HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov 6:2 (2:0, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 9. Kratěna (Jan Kovář), 20. Gulaš (Vlasák, Martin Straka), 21. Vlasák (Martin Straka, J. Jeřábek), 44. Pletka (St.Pierre, Vlasák), 51. Gulaš (Martin Straka, Jiří Hanzlík), 59. Pletka (Vlasák, Gulaš) - 28. Kraft (Pulpán), 31. Hřebejk (Rýgl). Rozhodčí: Wagner, Hrubý - Štofa, Beneš. Vyloučení: 6:6. Využití: 3:1. Diváci: 6305.
Plzeň: A. Svoboda - Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, Marušák, St. Pierre, Mozík, Frolo - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Kratěna (13. Petruška), Jan Kovář, Pletka - Balej, Kašpařík, Johnson - Dvořák, Lev, Havlíček. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.
Chomutov: Hanuljak (21. Kostúr) - Rýgl, Pulpán, Rutta, Mrázek, Bartejs, Trefný, Pavlas, Macháček - D. Hruška, Zálešák, Michael Frolík - Důras, Kraft, Hřebejk - Lušňák, Sikora, Hromas - Y. Treille, Gajovský, K. Ton. Trenéři: Antonik, Liška a Mikšovic.