Slavia - Brno 2:1 SNRůžička zajistil v nájezdech triumf Slavie, Kometa prohrála počtvrté za sebou

18. Erat 0 : 1
21. Kadlec 1 : 1
65. Růžička (rozhodující nájezd) 2 : 1

Hokejisté pražské Slavie porazili v rámci 43. kola Tipsport extraligy Brno 2:1 po samostatných nájezdech a na domácím ledě bodovali poosmé za sebou. Kometu poslal na konci první třetiny do vedení Erat, na začátku prostřední části srovnal Kadlec. Rozhodující nájezd proměnil Vladimír Růžička mladší. Svěřenci kouče Venery si připsali čtvrtou porážku za sebou.

Kometa začala aktivněji než domácí, už ve druhé minutě spálil obrovskou šanci Jan Hruška, který byl u kotouče dříve než povyjetý slávistický gólman Furch, pak ale nepochopitelně minul odkrytou branku. Pražanům pomohly dostat se do tempa dvě přesilové hry, s Tomicovou dorážkou i Sklenářovým průnikem po levém křídle si ale brankář Falter poradil.

Při hře v plném počtu to však byli Brňané, kdo častěji hrozil. Odměnou jim byl vedoucí gól z osmnácté minuty, i když za pomoci velkého štěstí. Při přečíslení dvou na jednoho totiž Erat nahrával, kotouč se ale odrazil od brusle slávistického obránce Šenkeříka za Furchova záda.

Vstup do druhé třetiny se však povedl Slavii. Už po jednadvaceti vteřinách vypálil Kadlec a Falterova lapačka máchla naprázdno. V 31. minutě překazil Kuboš hozením hokejky šanci dlouhému a rozhodčí neváhali nařídit trestné střílení. V něm však brněnský útočník jen trefil Furchův beton.

V téže minutě měli sešívaní ideální možnost k otočení skóre, když v témže čase putovali na trestnou lavici Hruška s Bičánkem. Jenže s nabízenou dvojnásobnou přesilovkou naložili tím nejhorším možným způsobem, Falter nemusel řešit ani jednu opravdu gólem zavánějící situaci.

V 45. využil špatného střídání domácích Dočekal, v samostatném úniku jej ale vychytal Furch. A protože se žádný ze střelců neprosadil ani prodloužení, v samostatných nájezdech rozhodl o bodu navíc pro Slavii Růžička, který proměnil oba své pokusy.

43. kolo hokejové extraligy:
HC Slavia Praha - HC Kometa Brno 2:1 SN (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávka: 21. Kadlec (Micka), rozhodující nájezd V. Růžička ml. - 18. Erat. Rozhodčí: Kalivoda, Souček - Horinek, Pešek. Vyloučení: 2:6. Bez využití. Diváci: 4865.
Slavia: Furch - Kadlec, Kučný, Kuboš, Koma, Kolařík, Kempný, Šenkeřík - Micka, P. Jelínek, Tomica - Skokan, V. Růžička ml., Sklenář - Žejdl, Alinč, Krenželok - Vrdlovec, Klhůfek, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.
Brno: Falter - Žižka, Dujsík, Švrček, Bičánek, Kováčik, Malec - H. Zohorna, Čermák, Dlouhý - T. Svoboda, J. Hruška, Jakub Svoboda - Erat, Petrovický, Holec - Koreis, Dočekal, Burian - V. Němec. Trenéři: Venera, Oslizlo a Zubíček.