Sparta - Slavia 2:3Slavia porazila Spartu i počtvrté, tentokrát v prodloužení

33. Micka 0 : 2
37. Rachůnek 1 : 2
52. Rachůnek 2 : 2
65. Krenželok 2 : 3

Hokejisté Slavie porazili ve 48. extraligovém kole v pražském derby Spartu na jejím ledě 3:2 v prodloužení. Slavia vyhrála nad svým sokem i počtvrté v sezóně a v tabulce se posunula na druhou příčku. Před téměř 11 tisíci diváky rozhodl 12 sekund před koncem nastavení Lukáš Krenželok.

Po zahřívacím úvodu mohla jít Slavia v páté minutě do vedení, po zakončení Krenželoka ale zachránila domácího gólmana Pince tyč. Na druhé straně byl ve slibné pozici Milam, Furch však pravým betonem vytěsnil puk mimo. Hostující brankář byl záhy hrdinou okamžiku, když si poradil se sólovým nájezdem Pacovského.

Jen o chvilku později uháněli Žejdl s Alinčem ve dvou na jednoho, Žejdl vzal koncovku na sebe, Pinc ho ovšem vychytal. V 10. minutě byl prvním vyloučeným hráčem zápasu Hovorka a už po 26 vteřinách trestnou lavici opouštěl, neboť Pince propálil ranou od modré čáry Kuboš. Právě Hovorka mohl těsně před přestávkou vyrovnat, nedosáhl však na Brošovu nahrávku před odkrytou branku.

Ve 26. minutě ujel Hertl, jehož na poslední chvíli fauloval Philipp, nařízené trestné střílení ale dopadlo pro talent červenobílých tristně - puk odskočil Hertlovi při pokusu o kličku a vůbec nezakončil. Sparta měla poté velký tlak, v němž Kočí v obrovské šanci napálil tyč. Domácí hráli následně přesilovku, Bahenský ve dvou příležitostech nedal.

Rachůnek řádil, ale na výhru to nestačilo

Byla to naopak Slavia, kdo gólově udeřil. Ve 33. minutě Micka dorážející z hranice brankoviště dostal puk za Pince a jeho gól potvrdil i videorozhodčí. Sparta ale ve 37. minutě, devět sekund před skončením Tomicova trestu, dokázala odpovědět Rachůnkem.

Na začátku třetího dějství čelili slávisté již sedmému oslabení v utkání. Ustáli ho bez úhony a díky velké porci štěstí drželi těsné vedení i po Brošově ráně do horní tyče, v 52. minutě už se ale Sparta dočkala vyrovnání. Podruhé se dnes mezi střelce zapsal Rachůnek, když překvapil Furcha ranou od postranního hrazení.

Rozhodnutí měl na holi Krenželok, který zakončoval přečíslení Slavie, kotouč, jež proklouzal pod padajícím Pincem, však skončil těsně vedle branky. A když v závěru neuspěl ani Jelínek, došlo na prodloužení.

Nastavovaná pětiminutovka nakonec rozhodla o vítězi. Krenželok nejprve ve velké šanci ztroskotal na Pincovi, ale 12 vteřin před koncem prodloužení vše napravil, když tečoval Kempného střelu od modré.

48. kolo hokejové extraligy:
HC Sparta Praha - HC Slavia Praha 2:3 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 37. I. Rachůnek (Přibyl), 52. I. Rachůnek (Hovorka) - 11. Kuboš (Kadlec), 33. Micka (Kučný, Tomica), 65. Krenželok (Kempný, Žejdl). Rozhodčí: Hribik, A. Jeřábek - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 10.703.
Sparta: Pinc - Milam, Sičák, Hunkes, Gřegořek, Philipp, Jan Hanzlík, Pilař - Tenkrát, J. Hlinka, Pacovský - Hovorka, Broš, Simon - Jánský, Přibyl, I. Rachůnek - D. Kočí, Bahenský, Forman. Trenéři: Jandač a Votruba.
Slavia: Furch - Kadlec, Kučný, Kempný, Kolařík, Kuboš, Holub, Koma - Micka, P. Jelínek, Tomica - Hertl, V. Růžička ml., Sklenář - Žejdl, Alinč, Krenželok - Skokan, Klhůfek, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.