Karlovy Vary - Liberec 5:1Vary na druhý pokus pod koučem Mlejnkem vyhrály, porazily Liberec

5. Kytnár 1 : 0
10. Koblasa 2 : 0
34. Zucker 3 : 0
40. Valský 3 : 1
54. Zaťovič 4 : 1
60. Hovorka 5 : 1

Hokejisté Karlových Varů porazili v 7. extraligovém kole Liberec 5:1. Západočeši tak pod nově dosazeným koučem Karlem Mlejnkem i ve druhém utkání po sobě bodovali a vůbec poprvé v sezóně vyhráli za tři body. Energie udělala zásadní krok k vítězství povedeným nástupem - už v polovině první třetiny vedli domácí 2:0.

Trenér Karlových Varů Karel Mlejnek.

Energie začala o poznání aktivněji než v předchozích domácích zápasech. Otevřít skóre již v první minutě mohla dvojice Doležal - Vlach, ale Vlach těsně minul libereckou branku. V páté minutě se již domácí radovali. Po přihrávce Balána procedil puk pod Schwarzovými betony Kytnár.

V 10. minutě daroval Energii druhou branku právě gólman Schwarz, který puk od mantinelu rozehrál přímo na hokejku Koblasy a pro něj již nebylo problémem zvýšit. Po obdržené brance vystřídal Schwarze Melicherčík. O několik vteřin později při dorážce Barteka udržel brankář Závorka svým famózním zákrokem dvoubrankové vedení domácích.

Druhou třetinu začali Bílí Tygři přece jenom aktivněji. Několik minut trvající tlak v obranném pásmu Západočechů však vážnější ohrožení domácí branky nepřinesl. Hokejovou lahůdku nabídla 34. minuta, kdy si Zucker po obhození Hunkese u mantinelu najel před Melicherčíka a pod jeho vyrážečkou potřetí zavěsil. Zvýšená aktivita hostí přinesla své ovoce ve 40. minutě, kdy po nahrávce Nedvěda snižoval bekhendovou střelou Valský.

Libereckou snahu s výsledkem něco udělat mařil výborný Závorka, který se zaskvěl zejména při samostatném úniku Pospíšila, když jeho střelu bez přípravy výborně vytěsnil mimo tyče.

Tlak Tygrů však nahrával hráčům z lázeňského města k bleskovým kontrům.V 54. minutě po ideálním pasu Gulašiho ujel Zaťovič a svůj nájezd bez problémů proměnil. V závěru se hosté nechali v krátkém sledu vyloučit a Hovorka při dvojnásobné přesilovce v délce 54 vteřin pečetil výsledek.

7. kolo hokejové extraligy:
HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. Kytnár (Balán), 10. Koblasa, 34. Zucker, 54. Zaťovič (Gulaši, Hovorka), 60. Hovorka (Zaťovič, Bičánek) - 40. Valský (Nedvěd). Rozhodčí: Šindler, Turčan - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Diváci: 2457.
Karlovy Vary: Závorka - Bičánek, Grman, Drtina, Šmach, Gulaši, Parýzek - Zaťovič, R. Hruška, Hovorka - Doležal, Roman Vlach, Koblasa - Dlouhý, Kverka, Zucker - Kytnár, Balán, Flek - Tomeček. Trenéři: Mlejnek a Kverka st.
Liberec: Schwarz (10. Melicherčík) - Hunkes, Derner, Voráček, Čakajík, Výtisk, Kolmann, J. Říha - Zacha, Nedvěd, Valský - Pospíšil, Filippi, Bulíř - Bartek, Bulík, Jass - Dušek, Vampola, Víšek. Trenéři: Hynek a M. Černý.