Sparta a Slavia zůstaly překvapivě bez bodů, přestřelky vyhrály Pardubice a Třinec

Obě pražská "S" nevytěžila z pátečních zápasů 9. kola hokejové Tipsport extraligy ani bod. Sparta přišla v Brně o vedení a Kometě nakonec podlehla 1:2, sešívaní v O2 areně prohráli s Plzní 0:2 a poprvé v této sezóně nebodovali. V dalších utkáních otočily Pardubice duel s Libercem a v přestřelce vyhrály 6:4, Třinec uspěl na Kladně výsledkem 5:4. Karlovy Vary si připsaly další výhru, tentokrát zdolaly Litvínov 3:1, Zlín v poslední minutě vyrovnal utkání v Chomutově a nakonec zvítězil 4:3 na nájezdy.

Útočník Plzně Ondřej Kratěna (vpravo) přijímá gratulaci od spoluhráčů ke gólu proti Slavii.

Slavia i po druhé porážce za sebou udržela vedení, v extraligové tabulce má bodový náskok na Spartu, za kterou se zařadily Pardubice.

Sešívaní proti mistrovské Plzni neskórovali, v pátečním zápase nevyužili ani jednu z šesti přesilovek, zatímco Západočeši hned dvě ze tří. Gólman Škodovky Matěj Machovský si připsal první čisté konto v extralize a o výhře Západočechů nakonec rozhodly góly Kratěny s Dudou.

Sparta měla úvodní třetinu na ledě Brna pod kontrolou a v 19. minutě se po ráně Pilaře od modré ujala vedení. Ale svěřencům kouče Jandače nevyšlo prostřední dějství. V 25. minutě srovnal Tomáš Svoboda a dal domácí Kometě naději. Těsně před koncem druhé třetiny využil dvojnásobnou přesilovku Kuboš a rozhodl o těsné výhře Moravanů, kteří předchozí tři utkání prohráli.

Pardubice otočily utkání s Libercem

Liberečtí Tygři dvakrát vedli na ledě Pardubic, jenže nakonec odjíždějí s prázdnou a v tabulce navíc klesli na poslední místo. Východočeši ani přes nepříznivý výsledek nic nezabalili a čtyřmi góly ve třetí třetině otočili duel ve svůj prospěch. Na zisku tří bodů se dvěma góly a asistencí podílel Jiří Cetkovský, dvě branky Liberce vstřelil ještě v minulé sezóně hráč Pardubic Martin Bartek.

Zlín dal v posledních dvou zápasech pouze jeden gól, utkání v Chomutově ale dovedl do vítězného konce. Piráti sice zápas dobře rozehráli a vytvořili si dvoubrankový náskok, ovšem nakonec počtvrté v sezóně doma prohráli. Zlín ve třetí třetině v power play srovnal na 3:3 a v nájezdech nakonec rozhodl o výhře Petr Holík.

Výhru Třince zařídil Adamský, Vary už nejsou poslední

Rytíři na vlastním ledě třikrát dotáhli ztrátu s Třincem, ale k bodovému zisku to nakonec nestačilo. Kladno doma prohrálo třetí ze čtyř zápasů, o výhře Ocelářů nakonec rozhodl v čase 58:07 v přesilové hře Martin Adamský.

Hokejisté Karlových Varů se pod vedením kouče Mlejnka dočkali druhé výhry, Energie v pátek porazila Litvínov 3:1 a už není poslední. Západočeši si postupně vypracovali tříbrankový náskok a nakonec bodovali ve třetím ze čtyř zápasů po změně trenéra. Naopak Litvínov se trápí střelecky, v pátek si připsal třetí porážku v řadě.

Hokejová Tipsport extraliga, 9. kolo
Chomutov - Zlín 3:4 po sam. náj.on-line
Branky: 6. Hruška, 20. Balej, 50. Jar. Svoboda - 28. Veselý, 55. Melenovský, 60. Marušák. Rozhodující nájezd Holík.
Karlovy Vary - Litvínov 3:1on-line
Branky: 3. Dlouhý, 38. Hruška, 42. Vlach - 49. Hanzl.
Pardubice - Liberec 6:4on-line
Branky: 24. a 44. Cetkovský, 14. Zohorna, 46. Benák, 49. Tybor, 51. Radil - 13. a 39. Bartek, 7. Zacha, 32. Víšek.
Kladno - Třinec 4:5on-line
Branky: 5. Havlíček, 26. Patera, 29. Tenkrát, 36. Rudovský - 2. a 56. Zagrapan, 8. Bonk, 27. Polanský, 59. Adamský.
Slavia - Plzeň 0:2on-line
Branky: 20. Kratěna, 38. Duda.
Kometa Brno - Sparta 2:1on-line
Branky: 25. Svoboda, 40. Kuboš - 19. Pilař.