Karlovy Vary - Kladno 6:1Zaťovič pomohl dvěma góly k vysoké výhře Karlových Varů nad Kladnem

Karlovy Vary

Hokejisté Karlových Varů porazili v 10. kole extraligy Kladno 6:1 a bodovali doma naplno potřetí za sebou. Dvěma góly se na tom podílel kapitán Energie Martin Zaťovič. Rytíři naopak prohráli třetí z posledních čtyř utkání.

Martin Zaťovič z Karlových Varů (vpravo) se snaží zastavit kladenského Jana Eberleho.

Domácí vstoupili do zápasu aktivněji a brzy se dočkali vedení. Ve druhé minutě odraženou střelu Gulašiho dorazil do Cháberovy branky Dlouhý. Obdržený gól přiměl Rytíře k větší aktivitě. Největší příležitost si hosté v úvodním dějství vytvořili ve vlastním oslabení. Přečíslení dvou na jednoho nevyužili, když střelu Eberleho po přihrávce Tenkráta zlikvidoval Závorka.

Ve 20. minutě se stav měnil opět ve prospěch domácích. Po závaru před kladenskou brankou dotlačil puk za čáru Zaťovič. Po obdržené brance kladenský gólman Chábera tak dlouho protestoval, až obdržel osobní desetiminutový trest.

Snahu Středočechů o zkorigování výsledku utlumil ve 27. minutě Vlach, když jeho nenápadná střela z velkého úhlu skončila za Cháberovými zády. Do kladenské branky se následně postavil Cikánek. Karlovarští v této fázi zápasu přehrávali bezradné Rytíři bojovností a bezchybnou obranou hrou v čele se Závorkou. Karlovarský gólman se vyznamenal zejména při Treilleově dorážce. Ve 34. minutě se mohl opět prosadit Vlach, ale jeho střela skončila pouze na tyči.

Domácí měli zápas plně ve své moci a navýšili skóre ve 49. minutě, kdy Zaťovič proměnil ve vlastním oslabení samostatný nájezd. Závorkovi sice pokazil čisté konto Doudera, ale spokojené publikum v KV Aréně kvitovalo i další pohledné akce a branky v Cikánkově síti. V 56. minutě se prokličkoval přes celé kluziště Vlach a jeho akci zakončil Koblasa. Skóre dovršil 81 vteřin před koncem Zucker.

10. kolo hokejové extraligy:
HC Energie Karlovy Vary - Rytíři Kladno 6:1 (2:0, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 2. Dlouhý (Gulaši, Vachovec), 20. Zaťovič (Vachovec), 27. Roman Vlach (Parýzek), 49. Zaťovič (J. Drtina), 56. Koblasa (Kubka, Roman Vlach), 59. Zucker (Kubka) - 53. Doudera (Patera, Havlíček). Rozhodčí: Hodek, Turčan - Podrazil, Zavřel. Vyloučení: 6:4, navíc Chábera (Kladno) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3217.
Karlovy Vary: Závorka - Kubka, Bičánek, Šmach, J. Drtina, Parýzek, Gulaši - Hovorka, R. Hruška, Zaťovič - Koblasa, Roman Vlach, J. Doležal - Zucker, Vachovec, Dlouhý - V. Tomeček, Balán, Kytnár. Trenéři: Mlejnek a Kverka st.
Kladno: Chábera (27. Cikánek) - Černošek, T. Kaberle, Majeský, Doudera, L. Procházka, Jankovič - Tenkrát, Patera, Eberle - S. Treille, Dragoun, Rudovský - Dalecký, Kuchler, Havlíček - Strnad, Lukáč, Machač. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.