Hradec si vstřelil kuriózní gól, přesto nad Třincem vyhrál. Poslední Litvínov zpráskal Pardubice

oc, škvSport.cz

Kuriózní situace se stala hokejistům Hradce Králové v utkání 15. kola Tipsport extraligy na ledě Třince. Útočník Mountfieldu Kudrna si vstřelil gól do prázdné brány ve chvíli, kdy rozhodčí signalizoval nadcházející hradeckou přesilovou hru. Hradec zvítězil 6:3. Poslední Litvínov utnul sérii porážek a pod novými trenéry Rulíkem s Hořavou porazil Pardubice vysoko 5:1. Uspěly i oba pražské kluby. Sparta porazila Chomutov 3:0 a Slavia Kometu Brno 4:1. V dalších zápasech Plzeň vyzrála na Liberec 5:2, Karlovy Vary doma nestačily na Vítkovice po výsledku 1:4 a Kladno díky brance Hlaváče porazilo Zlín 3:2 po prodloužení.

Jakub Sklenář ze Slavie (vpravo) dává gól brankáři Marku Čiliakovi z Brna (vlevo).

Hradec Králové je nejlepším týmem na kluzištích soupeřů, a to potvrdil i v Třinci. Oceláři přitom v posledních pěti domácích duelech neztratili ani bod. Domácí nezačali vůbec špatně. V 16. minutě si Peterkovu přihrávku srazil do vlastní sítě Pláněk. Na začátku druhé části se hostům povedla málo vídaná věc. Při signalizované výhodě si Kudrna vstřelil vlastní gól do prázdné brány.

Hostující útočník ale svoje zaváhání bohatě splatil. Nejdříve přihrál na branku Mertla a poté poslal dvěma góly Mountfield do vedení. Kudrna byl všude, body za asistence si připsal i u dalších gólů Šimánka a znovu Mertla. Hradec dokázal zvítězit na venkovním kluzišti i poosmé v řadě.

Dva trápící se týmy se střetly v Litvínově, kam přicestovaly Pardubice. Vervu vedli po sérii osmi porážek v řadě noví trenéři Rulík s Hořavou, Východočeši se v posledních zápasech pořádně trápili v koncovce. Ručinský a spol. se konečně mohli radovat z vítězství. Jednou brankou se o to postaral i obránce Šlégr. Pardubicím se nakonec podařilo zásluhou Tybora prolomit střeleckou nemohoucnost - Východočeši nakonec nedokázali vstřelit gól 4 hodiny, 4 minuty a 48 vteřin.

Výhru Kladnu vystřelil Hlaváč

Zlín zavítal na led Kladna, v jehož dresu se poprvé od návratu objevila posila Hlaváč. Středočechům se vydařil vstup do zápasu, po gólech Dragouna a Rudovského vedli po první třetině o dva góly. Na obě branky Rytířů přihrával Kaberle. Zlínu se ale podařilo zápas zdramatizovat. Nejdříve snížil ve druhé části Veselý a jedenáct minut před koncem třetí třetiny vyrovnal Čajánek. V prodloužení rozhodl právě Hlaváč, který po vhazování objel branku a u tyče přetlačil brankáře Horčičku.

Kometa přijela na led Slavie s vynikající bilancí. Brňané v posledních šesti zápasech získali 14 bodů. V Praze ale nechali sešívaným všechny tři. O vítězství Slavia, které opět chyběl kapitán Kadlec, rozhodla v první třetině, kterou vyhrála 3:0. I ve svém druhém utkání za Slavii se prosadila posila z Pardubic Kolář. První branku v extralize vstřelil také ve třetí části Šenkeřík.

Sparta i proti Chomutovu potvrdila, že hraje ve vynikající formě. Pražané se ale po úvodní brance, kterou vstřelil už ve 2. minutě Ivan Rachůnek, střelecky i herně zasekli. Vedení ale zvýraznili na začátku třetí části, v níž se prosadili během dvou minut Přibyl a Buchtele. Sparta vyhrála popáté v řadě za plný počet bodů.

Vítkovice vyhrály v Karlových Varech

Liberci se na cizích kluzištích nedaří. A v Plzni už vůbec ne. Bílí Tygři prohráli na ledě Indiánů už pošesté v řadě, na venkovních stadiónech už dokonce posedmé za sebou. O výhře domácí rozhodli už v první třetině, ve které vstřelili tři góly. Severočeši už se do zápasu vrátit nedokázali a nakonec dostali „bůra".

Vítkovice patří k nejlepším týmům na stadiónech soupeřů, což Ostravané potvrdili také v Karlových Varech. Západočeši přitom doma drželi před duelem s Vítkovicemi sérii čtyř výher s maximálním ziskem bodů. Vítězství hostů režíroval Roman, který otevřel skóre a u dalších dvou gólů si připsal bod za asistenci.

Hokejová Tipsport extraliga, 15. kolo
Třinec - Hradec Králové 3:6on-line
Branky: 16. Peterek, 21. Bonk, 53. Martin Růžička - 31. Mertl, 39. Kudrna, 43. Kudrna, 48. Šimánek, 49. Mertl, 60. Škoda.
Litvínov - Pardubice 5:1on-line
Branka: 8. Rosa, 33. Jánský, 42. Šlégr, 43. Hübl, 54. Lukeš - 45. Tybor.
Plzeň - Liberec 5:2on-line
Branky: 11. Pletka, 12. Duda, 15. J. Straka, 23. Sýkora, 33. Boháč - 35. Bartek, 51. Vampola.
Karlovy Vary - Vítkovice 1:4on-line
Branky: 29. Zaťovič - 14. Roman, 20. Svačina, 32. Sloboda, 44. Huna.
Kladno - Zlín 3:2 po prodlouženíon-line
Branky: 13. Dragoun, 18. Rudovský, 65. Hlaváč - 34. Veselý, 49. Čajánek.
Slavia - Kometa Brno 4:1on-line
Branky: 6. Sklenář, 17. Kolář, 20. Skokan, 42. Šenkeřík - T. Svoboda.
Sparta - Chomutov 3:0on-line
Branka: 2. I. Rachůnek, 42. Přibyl, 44. Buchtele.