Sparta vyhrála šlágr v Plzni, Slavia po přestřelce prohloubila mizérii Pardubic

Hokejisté vedoucí Sparty otočili průběh utkání v Plzni a ve šlágru 16. kola Tipsport extraligy zvítězili 2:1 po samostatných nájezdech. Za Pražany se na druhé místo prodral jejich městský rival Slavia, která zvládla přestřelku v Pardubicích a triumfovala 5:4. Zatímco sešívaní vyhráli počtvrté v řadě, Východočeši padli popáté za sebou. Překvapivou výhru 2:1 si z Pardubic vezou Karlovy Vary.

Plzeňský Radek Duda posílá na led Vladimíra Sičáka ze Sparty.

Sparťané si připsali už šestou výhru v řadě, během této série navíc dohromady inkasovali pouhé čtyři branky! V Plzni se jako jediný domácí hráč prosadil Pletka, Kumstát ale ve třetí části srovnal a o vítězi nakonec rozhodovaly až samostatné nájezdy. V nich uspěli pouze sparťané Ton s Buchtelem. Holešovičtí aktuálně mají na čele čtyřbodový náskok.

Vítkovice zdolaly Kladno 2:1 a připsali si teprve druhou tříbodovou výhru v domácím prostředí. Domácí poslal do vedení v prostřední třetině Jan Káňa, ještě v téže části hry ale srovnal Kaberle. Vítězný gól vstřelil v 49. minutě Kucsera.

Litvínov se v pátek po osmi zápasech konečně dočkal výhry, proti Liberci ale další nepřidal, když na ledě Bílých Tygrů prohrál 1:2 po prodloužení. Chemici však můžou být rádi alespoň za bod, Lukeš totiž srovnával necelých pět minut před třetí sirénou. O druhý bod pro Liberec rozhodl v poslední minutě nastavení Filippi.

Třinec v repríze posledního semifinále play off vyhrál ve Zlíně 3:2 po samostatných nájezdech. Oceláři vedli už od páté minuty po zásahu Rotha, o pět minut později mohl srovnat Leška, ale neproměnil trestné střílení. Ve 28. minutě přidal druhý gól hostů Martin Růžička, ale Zlín se nevzdal. Balaštík nejprve snížil a v 56. minutě vyrovnal Kubiš. Víc než bod ale Berani nezískali, v samostatných nájezdech jako jediný uspěl hostující Peterek.

Už pět zápasů čekají na výhru Pardubice, které nezvládly přestřelku na domácím ledě se Slavií a padly 4:5. Východočeši přitom na začátku druhé třetiny vedli 2:0, sešívaní ale během necelých dvou minut srovnali, když se nejprve prosadili ve dvojnásobné přesilovce a poté i v pokračující klasické. Slavia poté ve třetí třetině gólem Vladimíra Růžičky skóre otočila, ale Sýkora o minutu později srovnal.

Hradec překvapivě prohrál s Vary

Když pak Krenželok a Bednář do prázdné branky zajistili Pražanům náskok 5:3, zdálo se být rozhodnuto. Jenže Tybor v 60. minutě snížil a v posledních vteřinách hosty zachránil skvělým zásahem gólman Furch. Slavia tak vyhrála počtvrté za sebou a posunula se už na druhé místo.

Hradec dokázal bodovat ve všech svých zápasech vyjma dvou soubojů se Spartou, dnes však nečekaně narazil. Mountfield doma překvapivě nestačil na Karlovy Vary, které si odvážejí výhru 2:1. Na gól hostujícího Doležala sice ještě dokázal odpovědět Kudrna, ve 47. minutě ale využil přesilovku Radim Hruška a Energie se tak po třech duelech dočkala bodového zisku a vůbec poprvé v sezóně vyhrála venku.

Brno si veze tři body z Chomutova za výhru 3:0, když své branky rovnoměrně rozložilo do všech třetin. V té první otevřel skóre Kempný, druhý gól přidal Tomáš Svoboda a skóre uzavřel jeho jmenovec Jakub. Gólman Marek Čiliak vychytal druhé čisté konto v sezóně, Piráti Kometě ani ve druhém vzájemném souboji v sezóně nedokázali vstřelit gól

Hokejová Tipsport extraliga, 16. kolo
Vítkovice - Kladno 2:1on-line
Branky: 26. J. Káňa, 49. Kucsera - 37. Kaberle.
Liberec - Litvínov 2:1 po prodl.on-line
Branky: 40. Bartek, 65. Filippi - 56. Lukeš.
Zlín - Třinec 2:3 po sam. nájezdechon-line
Branky: 33. Balaštík, 56. Kubiš - 5. Roth, 28. Martin Růžička, rozh. nájezd Peterek.
Pardubice - Slavia 4:5on-line
Branky: 16. Radil, 21. T. Zohorna, 44. P. Sýkora, 60. Tybor - 24. Valach, 25. Skokan, 43. V. Růžička, 52. Krenželok, 60. Bednář.
Hradec Králové - Karlovy Vary 1:2on-line
Branky: 27. Kudrna - 24. J. Doležal, 47. R. Hruška.
Chomutov - Kometa Brno 0:3on-line
Branky: 8. Kempný, 26: T. Svoboda, 54. Jak. Svoboda.
Plzeň - Sparta 1:2 po sam. nájezdechon-line
Branky: 33. Pletka - 46. Kumstát, rozh. nájezd Ton.