Piráti po osmi zápasech slaví výhru. Vedoucí Sparta ve Vítkovicích nezaváhala

Hokejisté pražské Sparty zvítězili v utkání 23. kola Tipsport extraligy ve Vítkovicích 5:2 a zvýšili svůj náskok v čele tabulky. Kometa Brno podlehla před vlastním publikem Litvínovu 2:3 a ukončila šestizápasovou sérii domácích výher. Tříbodového zisku se dočkal poslední Chomutov, který udolal Liberec 2:0. Zlín podlehl Hradci Králové 1:2 po samostatných nájezdech. Kladno porazilo Karlovy Vary 3:0 a poskočilo na desátou příčku. Po třech porážkách se radoval z vítězství Třinec, který si poradil se Slavií 5:2.

Útočník Daniel Přibyl a obránce Jakub Krejčík z pražské Sparty se radují ze vstřelení gólu ve Vítkovicích.

Sparťané rozhodli duel v Ostravě už v první třetině. Domácí Vítkovice šokovali v rozmezí 9. a 10. minuty. Během pouhých 76 vteřin se postupně trefili Přibyl, Forman a Pilař.

Pražané si udržovali svůj náskok až do konce, Vítkovicím k obratu nepomohly ani dva zásahy útočníka Svačiny. Holešovický tým vyhrál jedenáct z posledních dvanácti zápasů a před druhým Hradcem Králové má v tabulce sedmibodový náskok.

Brno v minulých šesti domácích utkáních neztratilo ani bod a šňůru výher chtělo prodloužit. Jenže Litvínov byl proti. Kometa dokázala v zápase dvakrát smazat jednobrankovou ztrátu, potřetí se jí to ale už nepodařilo. Rozhodující gól zaznamenal v 34. minutě Hübl. Verva zužitkovala v utkání dvě početní výhody. Gólem a dvěma přihrávkami se blýskl forvard Martin Ručinský. Litvínovští navázali na úterní výhru s Karlovými Vary, pod novým koučem Radimem Rulíkem bodovali v osmi z devíti duelů.

Hradec Králové potvrdil ve Zlíně pozici nejlepšího mužstva na soupeřových kluzištích. Mountfield poslal do vedení v 19. minutě Šimánek, na začátku třetí části ale srovnal zkušený Tesařík a zápas šel do prodloužení. V něm branka nepadla, na řadu tak přišly samostatné nájezdy, v nichž byli úspěšnější Východočeši. Bonusový bod jim zajistil Dej.

Kladno zdolalo Karlovy Vary 3:0. Svůj střelecký prach rozmělnilo rovnoměrně do všech tří třetin. Skóre otevřel ve 13. minutě Hlaváč, v 29. minutě zvýšil Treille a výsledek zpečetil v 42. minutě Dalecký. Rytíři se posunuli v tabulce na desáté místo před Liberec.

Růžička udržel čisté konto

Podještědský celek prohrál na ledě posledního Chomutova 0:2. Bílí Tygři pokračují ve střeleckém trápení. Již tři zápasy po sobě nedali v základní hrací době gól. Naopak Piráti přerušili osmizápasovou sérii porážek. Do vedení je dostal v 26. minutě Rutta, jenž využil přesilovku a tříbodový zisk pak při power play stvrdil střelou do prázdné klece Kubinčák.

V domácí sestavě se objevily i nové posily - obránce Jan Novák, útočník Josef Straka a brankář Martin Růžička. Posledně jmenovaný se zaskvěl kvalitním výkonem a hned ve svém premiérovém duelu v barvách Pirátů vychytal nulu. Chomutovští snížili ztrátu na předposlední Karlovy Vary na pět bodů.

Po třech porážkách slavil výhru Třinec. Oceláři zdolali pražskou Slavii 5:2, když dvěma trefami a jednou asistencí přispěl k triumfu útočník Martin Adamský.

Kolo bude uzavřeno v úterý 26. listopadu duelem mezi Pardubicemi a Plzní.

Hokejová Tipsport extraliga, 23. kolo
Vítkovice - Sparta 2:5on-line
Branky: 32. a 35. Svačina - 9. Přibyl, 9. Forman, 10. Pilař, 34. Pech, 54. Simon.
Kometa Brno - Litvínov 2:3on-line
Branky: 27. T. Svoboda, 33. J. Hruška - 5. Ručinský, 32. Jánský, 34. V. Hübl.
Zlín - Hradec Králové 1:2 po sam. nájezdechon-line
Branky: 42. Tesařík - 19. Šimánek, rozh. nájezd Dej.
Chomutov - Liberec 2:0on-line
Branky: 26. Rutta, 60. Kubinčák.
Kladno - Karlovy Vary 3:0on-line
Branky: 13. Hlaváč, 29. S. Treille, 42. Dalecký.
Třinec - Slavia 5:2on-line
Branky: 9. a 20. Adamský, 36. Orsava, 46. Peterek, 57. D. Květoň - 26. Vl. Růžička ml., 46. Klhůfek.