Třinec porazil Spartu gólem 13 vteřin před koncem, Zlín si v moravském derby pohrál s Kometou

oc, mdSport.cz

Hokejisté Třince zvítězili ve 45. kole Tipsport extraligy na vlastním ledě nad vedoucí Spartou 5:4. Vítězný gól vstřelil Adamský 13 vteřin před koncem. Vyjma Karlových Varů, které prohrály v západočeském derby s Plzní 3:5, uspěly všechny týmy bojující o předkolo. Plzeň díky výhře poskočila na druhé místo. Litvínov gólem 21 vteřin před koncem totiž porazil do té doby druhý Hradec Králové 3:2. Slavia uspěla v Chomutově 4:3 a Liberec zvítězil nad Kladnem 4:2. V moravském derby dominoval Zlín, který dobyl led Komety Brno po výsledku 4:0. V posledním utkání Pardubice porazily Vítkovicíe 4:2.

Martin Růžička z Třince se raduje se spoluhráči z gólu.

Suverénní Sparta přicestovala do Třince, kde v bráně poprvé s Málkem inkasovala v první třetině hned tři údery. Stav 3:0 pro Oceláře platil až do začátku třetí třetiny. V té zavelel k obratu Hlinka, který se za dvě a půl minuty prosadil hned dvakrát. K němu se přidali v posledních deseti minutách i Forman a Rachůnek a po zásahu Orsavy z 50. minuty byl stav nerozhodný 4:4. V samotném závěru zápasu ale rozjel útočnou akci Martin Růžička, naservíroval přihrávku Adamskému, který třináct vteřin před koncem rozhodl.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

Kometa Brno, která obhajuje pozici v první šestce, přivítala v moravském derby Zlín. Přestože Brňané uspěli v předchozích třech zápasech v řadě, ve vyprodané Kajot areně jednoznačně dominovali hosté. Zlínským vyšly přesilové hry, v nichž se prosadili Veselý a ve dvojnásobné výhodě Balaštík, a začátky třetin. Na úvod druhé části vstřelil gól Honejsek, 22 vteřin po startu třetího dějství uspěl Köhler. Zlínský brankář Kašík vychytal čisté konto.

I v dalším západočeském derby uspěla Plzeň

Plzni se v celé sezóně proti Karlovým Varům daří, Indiáni s Energií ztratili jediný bod. A všechny tři získali Plzeňané i v nedělním západočeském derby. Průběh zápasu ale vůbec jednoznačný nebyl. Do vedení šly po Balánově gólu z přesilové hry Karlovy Vary. Ještě do konce první části se hosté po brankách Kašpaříka a Slováka ujali vedení. Druhé dějství ale patřilo domácím a po Mickově gólu v přesilové hře vedla Energie 3:2. Třetí třetina se ale zase pro změnu vydařila Indiánům. Plzeň v ní vstřelila tři góly a rozhodla o svém vítězství.

Litvínovu se v posledním utkání s Plzní zranili klíčoví hráči Ručinský a Šlégr, kteří by měli do dalších zápasů naskočit až po olympijské přestávce. Hradec se na začátku druhé třetiny dostal do vedení po brance Pláňka. Ještě ve druhé třetině ale vyrovnal Stříteský a stav 2:2 panoval až do samotného závěru zápasu. Když už to vypadalo, že se bude prodlužovat, vystřelil po vyhraném vhazování střelec druhého gólu Stříteský a jednadvacet vteřin před koncem třetí třetiny rozhodl o vítězství Severočechů, kteří tak před vlastními diváky bodovali potřinácté v řadě.

Bílí Tygři zakousli kladenské Rytíře

Pokud chtěl Liberec zůstat v boji o předkolo play off, musel dnes bezpodmínečně uspět v Kladně. Do zápasu nezasáhl potrestaný Bartek a chvíli to vypadalo, že nebude moci nastoupit ani kapitán Nedvěd. Ten se však nakonec do utkání zapojil a už po 59 vteřinách otevřel skóre zápasu. Rytířům se podařilo zápas otočit, ale Liberec si ve třetí třetině vybojoval vítězství. Rozhodující gól vstřelil kladenský odchovanec ve službách Bílých Tygrů Valský. Na 4:2 do prázdné brány pečetil druhým gólem v zápase Nedvěd. Liberec poskočil na jedenácté místo před Karlovy Vary.

Chomutov i Slavia se trápí. Beznadějně poslední Piráti se toužili před zápasem s Pražany neosamostatnit v nelichotivé tabulce počtu proher v řadě. Ani proti Slavii ale nedokázali Severočeši odvrátit porážku a poosmnácté v řadě tak svému soupeři podlehli. Svěřenci Vladimíra Růžičky díky vítězství odskočili konkurentovi v boji o předkolo Karlovým Varům na rozdíl čtyř bodů.

Pardubice byly ještě před dvěma týdny namočené v boji o předkolo, po výhře nad Zlínem ale Východočeši už pomýšlejí na první šestku a přímý postup do čtvrtfinále. V nedělním zápase Pardubice zdolaly právě šesté Vítkovice 4:2, když o svém vítězství rozhodly ve druhé třetině, kterou vyhrály 2:0, a ztrácejí na svého dnešního soupeře už jen čtyři body.

Hokejová extraliga - 45. kolo
Pardubice - Vítkovice 4:2
Branky: 12. Benák, 28. Nosek, 37. Somík, 43. Sýkora - 10. Burger, 43. Roman.
Třinec - Sparta 5:4
Branky: 3. Adamský, 5. Rákos, 10. Mart. Růžička, 50. Orsava, 60. Adamský - 42. Hlinka, 44. Hlinka, 55. Forman, 58. T. Rachůnek.
Karlovy Vary - Plzeň 3:5
Branky: 3. Balán, 28. Vlach, 33. Micka - 16. Kašpařík, 20. Slovák, 42. Holec, 42. Sýkora, 60. Duda.
Chomutov - Slavia 3:4
Branky: 13. Kaše, 39. Straka, 52. Hruška - 25. Valach, 33. Bednář, 37. Kadlec, 43. Wharton.
Kladno - Liberec 2:4
Branky: 34. Zagrapan, 49. Lukac - 21. Nedvěd, 52. Voráček, 56. Valský, 60. Nedvěd.
Litvínov - Hradec Králové 3:2
Branky: 7. Skuhravý, 36. Stříteský, 60. Stříteský - 13. Dej, 26. Pláněk.
Brno - Zlín 0:4
Branky: 17. Veselý, 22. Honejsek, 24. Balaštík, 41. Köhler.