Slavia rozdrtila Vary a v posledním kole si zahraje s Litvínovem o start v předkole play off

Hokejisté Slavie deklasovali před vlastními diváky Karlovy Vary 9:3, když se hattrickem a třemi asistencemi zaskvěl útočník Pavel Klhůfek. Parádní večer prožil i další forvard Jiří Doležal, jenž taktéž zaznamenal tři góly a přidal i dvě přihrávky. Červenobílí se tak v posledním kole střetnou v přímém souboji o účast v předkole play off s Litvínovem, který v úterním duelu 51. kola Tipsport extraligy prohrál ve Vítkovicích 1:3. Lídr soutěže pražská Sparta podlehla ve Zlíně 1:2, Plzeň zvítězila v Chomutově 3:1 a posunula se na druhé místo tabulky. Pardubice přestřílely Třinec 7:5, Liberec vyhrál v Hradci Králové 4:3 po samostatných nájezdech a Kometa Brno udolala Kladno 4:3 v prodloužení.

Slávistický obránce Jan Holub (vpravo) se raduje se spoluhráčem Jiřím Doležalem z gólu proti Karlovým Varům.

Slavia potřebovala nutně uspět a do utkání s Karlovými Vary vstoupila výtečně. V rozmezí 11. a 14. minuty v podstatě rozhodla o tříbodovém zisku, když hned čtyřikrát rozvlnila síť. V prostřední dvacetiminutovce pak skóre ještě navyšovala a v poklidu dovedla zápas do vítězného konce.

Na ledě řádili zejména Pavel Klhůfek a Jiří Doležal. Klhůfek, jenž se v nejvyšší soutěži naposledy střelecky prosadil 26. prosince loňského roku, zaznamenal hattrick. Navíc přidal ještě tři asistence. Tři branky vsítil také Doležal, k tomu si připsal i dvě gólové přihrávky. Sešívaní díky tomuto výsledku poskočili na desátou příčku, kterou budou hájit v pátek v duelu s Litvínovem. Vítěz tohoto střetnutí se zúčastní předkola play off, poraženého čekají pouze boje ve skupině o udržení.

Litvínov měl před úterním 51. kolem před Slavií tříbodový náskok, o který ale přišel. Ve Vítkovicích nezvládl první třetinu, když se v 7. minutě nejprve trefil Húževka a o čtyři minuty později i Kucsera. Ve 48. minutě sice uchoval Vervě šanci na obrat Martynek, do prázdné klece ale v závěru pojistil triumf Ostravanů Strapáč. Severočeši prohráli venku podesáté v řadě.

Bílí Tygři vyhráli pošesté v řadě

Velkou formu nabrali liberečtí Bílí Tygři. Po příchodu brankáře Jána Lašáka vyhráli už šestý zápas za sebou, byť v Hradci ztratili v závěru tři body. Minutu před koncem základní hrací doby drželi těsný náskok 3:2, jenže Šimánek v čase 59:04 poslal při power play duel do prodloužení. V něm gól nepadl a na řadu tak přišly samostatné nájezdy. Brankáři se činili až do páté série, v níž skóroval hostující Filippi. A protože na druhé straně neuspěl Dej, radoval se podještědský celek z bonusového bodu.

Mountfieldu chyběli v utkání dva elitní zadáci. Vydarený nenastoupil kvůli zranění zad, kvůli nemoci pak nehrál Frühauf. Mezi tři tyče se postavil místo Kantora Kacetl. Východočechům nepomohly k výhře ani tři asistence exlibereckého útočníka Jaroslava Kudrny.

Vedoucí Sparta útočila ve Zlíně na bodový rekord po základní části, který po zavedení tříbodového systému od sezóny 2000/01 vytvořily před jedenácti lety Pardubice. Ty tehdy nasbíraly 111 bodů, přičemž Holešovičtí měli jen o bod méně. Z ledu Beranů ale svěřenci trenéra Jandače odjeli s prázdnou.

Všechny góly padly již v první třetině. V 9. minutě se trefil podvanácté v sezóně Balaštík, o pět minut později sice srovnal ve vlastním oslabení Švrček, minutu a 24 sekund před první sirénou ovšem vrátil vedení na stranu Zlína Zámorský. Berani zvítězili posedmé za sebou a v tabulce jsou čtvrtí.

Pardubice zdolaly Třinec

Druhou pozici opustil Třinec, jenž nezvládl přestřelku v Pardubicích. Porážku 5:7 neodvrátil ani Martin Růžička, jenž dosáhl na hattrick. Východočeši vedli po dvou třetinách 6:2, přesto se o vítězství museli strachovat až do konce. Oceláři mohutně dotahovali, na vyrovnání ale už nedosáhli. Pardubičtí dokázali bodovat doma pošesté za sebou.

Chomutov neutnul šňůru neúspěchů ani proti Plzni. Indiánům podlehl ve svém hájemství 1:3 a zaznamenal čtyřiadvacátou porážku v řadě. Škoda se díky třem bodům posunula na druhou příčku.

Hráči Brna toužili odčinit debakly na Spartě a v Třinci a proti Kladnu začali skvěle. Po gólech Hrušky, Němce a Novotného vedli 3:0, jenže náskok promarnili. Postupně se totiž trefili Lukáč, Rudovský a Hořava, který ve 48. minutě obstaral Rytířům prodloužení. V něm však přece jen zařídil Kometě výhru Kempný.

Hokejová Tipsport extraliga, 51. kolo:
Slavia Praha - Karlovy Vary 9:3
Branky: 11., 12. a 23. Klhůfek, 24., 37. a 52. J. Doležal, 14. a 31. Langhammer, 13. Holub - 25. a 35. Roman Vlach, 44. Balán.
Vítkovice - Litvínov 3:1
Branky: 7. Húževka, 11. Kucsera, 59. Strapáč - 48. Martynek.
Zlín - Sparta Praha 2:1
Branky: 9. Balaštík, 19. Zámorský - 14. Švrček
Pardubice - Třinec 7:5
Branky: 14. a 38. J. Kolář, 10. Vašíček, 21. Radil, 27. T. Zohorna, 27. Tybor z tr. střílení, 60. Ďaloga - 17., 43. a 47. M. Růžička, 29. a 51. V. Polák.
Chomutov - Plzeň 1:3
Branky: 37. Bartečko - 27. Mozík, 44. J. Sýkora, 60. T. Sýkora.
Hradec Králové - Liberec 3:4 po sam. nájezdech
Branky: 18. Mertl, 26. Jank, 60. Šimánek - 7. T. Urban, 23. Nedvěd, 36. Jass, rozh. nájezd Filippi.
Kometa Brno - Kladno 4:3 v prodloužení
Branky: 1. J. Hruška, 18. Němec, 28. Š. Novotný, 65. Kempný - 29. Lukáč, 33. Rudovský, 48. M. Hořava.