Brno - Zlín 3:1Stav série 1:3Kometa poprvé ve finále vyhrála a oddálila korunovaci mistra

7. J. Svoboda 1 : 0
17. Vondráček 2 : 0
21. Čajánek 2 : 1
42. Koreis 3 : 1

Zlín

Hokejisté Komety oddálili korunovaci hokejového šampióna. Ve čtvrtém finále extraligového play off zdolali na svém ledě Zlín 3:1 a snížili tak stav série na 1:3 na zápasy. Zlíňané budou mít druhý mečbol v pátek ve své hale.

Hokejisté Komety Brno se radují z branky, kterou vstřelili zlínskému brankáři Liboru Kašíkovai.

V oboustranně opatrném začátku nevyužili Zlíňané přesilovku při vyloučení T. Svobody a na druhé straně kluziště poté udeřil jeho jmenovec Jakub, který svým třetím gólem v play off získal Kometě vedení. Zcela volného ho našel přihrávkou od zadního mantinelu Koreis.

Brňané pak promarnili 21 vteřin dlouhou dvojnásobnou početní převahu a poté i téměř dvě minuty hry v pěti proti čtyřem. Při stejném počtu hráčů na ledě ovšem udeřili čtyři minuty před první pauzou podruhé. Další přesný Koreisův centr zužitkoval tvrdou ránou Vondráček. Kajot Arena bouřila nadšením, Brno vedlo poprvé v sérii o dvě branky.

Zlínu se poté naskytla velká šance na snížení. Na trestnou lavici postupně putovali obránci Komety Hanzlík a Žižka a hosté hráli 110 vteřin v pěti proti třem. Kometa ovšem oslabení přestála, několika skvělými zákroky se blýskl zkušený Trvaj, jenž dostal tentokrát v brněnské brance přednost před Čiliakem.

Snížil kapitán Čajánek

Co se Zlíňanům nepovedlo na konci úvodní dvacetiminutovky, zvládli hned 37 vteřin po návratu ze šatny. V přesilovce pět na čtyři rozebrali brněnskou obranu, puk dopravil zblízka do sítě kapitán Čajánek.

Vstřelená branka hosty nakopla a stále častěji se tlačili před Trvaje. Jejich převahu umocnila série přesilovek, jednu z nich hráli za špatné střídání Komety. Vyrovnat se jim ovšem nepodařilo. Příliš mnoho hráčů na ledě měl pak i Zlín, avšak ani Brňané v početní převaze neskórovali. Proti Kubišově brejku musel dokonce zasahovat Trvaj. V závěru prostřední části se vyznamenal zlínský gólman Kašík proti Kempnému a poté na druhé straně hřiště mířil urostlý Köhler do tyče.

Zlínskou snahu o vyrovnání zmrazil hned na začátku poslední třetiny Koreis, který v sólu překonal dlouhou kličkou Kašíka, jenž zřejmě čekal spíš prudkou střelu. Znervóznělí Zlíňané dvakrát faulovali, Veselý dokonce obdržel za vražení Kempného na mantinel ještě desetiminutový trest navrch. Brňané sice ani další přesilovku pět na tři nevyužili, ale vítězství si už ve zbývajících devíti minutách sebrat nenechali. Domácí měli ke všemu ještě i výhodu trestného střílení, kapitán Čermák ovšem trefil jen Kašíkovy betony. Minutu a tři čtvrtě před koncem zkusili Zlíňané power play, avšak Balaštík ji zbytečným faulem záhy zhatil.

Finále play off hokejové extraligy - 4. zápas:
HC Kometa Brno - PSG Zlín 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Jakub Svoboda (Koreis), 17. Vondráček (Koreis, Kempný), 42. Koreis (Kuboš, Žižka) - 21. Čajánek (Zámorský, Veselý). Rozhodčí: Pešina, Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:8, navíc Veselý (Zlín) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 7200 (vyprodáno). Stav série: 1:3.
Brno: Trvaj - Dlapa, Jan Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka - T. Svoboda, Čermák, J. Káňa II - H. Zohorna, V. Němec, Pivko - Vondráček, Koreis, Jakub Svoboda - P. Mrázek, Raška, Burian. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.
Zlín: Kašík - Zámorský, Urbanec, Marušák, Kotvan, Matějíček, Řezníček - Honejsek, Čajánek, Veselý - Balaštík, Leška, Köhler - Ondráček, Melenovský, Kubiš - Okál, Holík, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.