Mladá Boleslav ovládla Mountfield Cup

Martin

Hokejisté Mladé Boleslavi porazili ve svém závěrečném vystoupení na Mountfield Cupu v Martině Piešťany 3:2 a vyhráli turnaj bez ztráty bodu. Druhý skončil Hradec Králové, který vyhrál nad domácím Martinem 6:4.

Hokejisté Mladé Boleslavi se radují z vítězství - ilustrační foto.

Mladoboleslavský Bruslařský klub vedl nad Piešťany už 3:0. V 27. minutě otevřel skóre Richard Jarůšek, v závěru druhé části zvýšil Slovinec Mitja Robar a v 43. minutě se trefil ještě Slovák Peter Trška. Slovenský extraligový tým se ještě snažil zápas zdramatizovat, ale už jen snížil po trefách Petera Lichance a Mateje Hamráka.

Hradec sice prohrával po první třetině 1:3, ale v druhé části díky trefám Jiřího Šimánka a Collina Valcourta vyrovnal a v 47. minutě pak otočil stav Jiří Vašíček. Domácí ještě srovnali díky Ivanu Ďatelinkovi, v závěru ale rozhodl dvěma trefami Rudolf Červený.

Hokejový Mountfield Cup v Martinu:
BK Mladá Boleslav - ŠHK 37 Piešťany 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
Branky: 27. Jarůšek, 39. Robar, 43. Trška - 50. Lichanec, 58. Hamrák
MHC Mountfield Martin - Mountfield Hradec Králové 4:6 (3:1, 0:2, 1:3)
Branky: 1. Finsterle, 13. Galamboš, 19. Varga, 50. Ďatelinka - 58. a 59. Červený, 14. Jank, 23. Šimánek, 27. Valcourt, 47. Vašíček.