Porážku už jako poslední okusil i Litvínov, Vítkovicím na Spartě nestačilo ani šest gólů

Po jedenáctém kole už v hokejové extralize nenajdete mužstvo, které by zůstávalo neporaženo. Jako poslednímu se to přihodilo Litvínovu, který při premiéře kouče Rostislava Čady na střídačce Bílých Tygrů podlehl doma Liberci 1:4. Nevídaná gólová přestřelka byla k vidění v Holešovicích, kde Sparta porazila Vítkovice 7:6. Vedoucí Třinec zvítězil posedmé v řadě, Slavii zdolal 4:0. Karlovy Vary prohrály 2:4 s Pardubicemi, Plzeň s Olomoucí 2:5. Hradec Králové porazil Zlín 3:2. Po šesti prohrách za sebou konečně uspělo Brno, v Mladé Boleslavi zvítězilo 4:3 po nájezdech.

Hokejisté Sparty oslavují vítěznou přestřelku s Vítkovicemi.

Třinec si upevnil vedoucí postavení, když porazil Slavii 4:0 a naplno bodoval už posedmé v řadě. Oceláře nasměroval za výhrou Daniel Rákos, který na začátku druhé třetiny zlomil dvěma zásahy bezbrankový stav. Rákos si pak připsal ještě asistenci na třetí gól Orsavy. Gólman Šimon Hrubec vychytal čtvrté čisté konto v sezóně a svou neprůstřelnost prodloužil už na 182 minut a 43 vteřin.

Poslední čtyři zápasy na domácím ledě Karlovy Vary vyhrály, popáté už se jim to ale nepovedlo - Pardubicím podlehly 2:4. Západočeši sice dokázali otočit z 0:1 na 2:1, Pardubičtí si ale po polovině utkání vzali během čtyř minut vedení zpět a Čáslava pak v power play upravil na konečných 4:2 pro hosty.

Gólově nejbohatší zápas aktuální sezóny viděli diváci na Spartě, kde Holešovičtí přestříleli Vítkovice 7:6! Už v první třetině padlo pět branek, Ostravané během necelých čtyř minut otočili třemi góly z 0:2 na 3:2. Pak sice předvedli obrat i Pražané, hosté ale hned třikrát dokázali srovnat. Na Hlinkovu trefu z 58. minuty už ale odpověď nenašli. Čtyři kanadské body zaznamenal kapitán domácích Tomáš Rolinek, Vítkovice prohrály už popáté v řadě.

Vítězná premiéra libereckého trenéra Čady

Olomouc se po svém návratu do extraligy po sedmnácti letech dočkala na šestý pokus premiérové výhry venku - v Plzni triumfovala 5:2. Západočeši přitom dvakrát vedli, jenže od desáté minuty se už střelecky prosazovali jen Hanáci, kteří se tak na svého nedělního soupeře v tabulce bodově dotáhli.

Ani na popáté naopak venku nezvítězili úřadující mistři ze Zlína, z Hradce odjíždějí s porážkou 2:3 a zůstávají tak připoutáni u dna tabulky. Nerozhodný stav vydržel až do 44. minuty, pak ale domácí po trefách Slováka, Deja a Martla odskočili na rozdíl tří branek. V 55. minutě Veselý a čtrnáct vteřin před koncem základní hrací doby Marušák snížili, víc už ale Berani nestihli.

Trenér Rostislav Čada zažil vítěznou premiéru na střídačce Liberce, který výhrou 4:1 v Litvínově připravili Chemikům první porážku v sezóně. Bílí Tygři šli do vedení zásluhou Víška už ve druhé minutě a po druhé třetině, po níž gólman Vervy Francouz přepustil své místo Horákovi, vedli už o čtyři góly. Čestný úspěch domácích zaznamenal ve 45. minutě Martynek.

Brno po šesti prohrách zabralo

Po šesti prohrách zabralo Brno, v samostatných nájezdech zvítězilo 4:3 v Mladé Boleslavi. Úvodní desetiminutovka byla hodně divoká, hosté po ní vedli 3:2. Na konci první části srovnal Milan Hruška a od té doby už diváci žádný gól ze hry neviděli. O bodu navíc pro Kometu rozhodl v páté sérii nájezdů Ptáček, jenž uspěl jako jediný z deseti exekutorů.

Hokejová Tipsport extraliga, 11. kolo:
Třinec - Slavia 4:0
Branky: 22. a 28. Rákos, 43. Orsava, 53. Polanský.
Karlovy Vary - Pardubice 2:4
Branky: 16. Skuhravý, 30. R. Hruška - 11. P. Sýkora, 32. Nahodil, 36. Kaut, 59. Čáslava.
Sparta - Vítkovice 7:6
Branky: 7. Buchtele, 8. a 55. Pech, 22. Přibyl, 38. a 48. Rolinek, 58. J. Hlinka - 15. a 42. Vandas, 16. M. Hlinka, 19. Huna, 51. Roman, 58. Šedivý.
Hradec Králové - Zlín 3:2
Branky: 44. Slovák, 50. Dej, 55. Mertl - 55. Veselý z tr. střílení, 60. Marušák.
Litvínov - Liberec 1:4
Branky: 45. Martynek - 2. Víšek, 20. a 24. Bakoš, 35. Urban.
Plzeň - Olomouc 2:5
Branky: 5. Kratěna z tr. střílení, 10. T. Sýkora - 6. Hrňa, 22. Patera, 32. Dlouhý, 50 Zuzin, 57. Kucharczyk.
Mladá Boleslav - Brno 3:4 SN
Branky: 2. Stříteský, 7. Mikulík, 19. M. Hruška - 6. V. Němec, 6. Vondráček, 10. L. Čermák, rozh. nájezd Ptáček.