Kometa zbrzdila Litvínov. Slavia zdolala Hanáky, Chomutov ovládl prodloužení

Kometa se zvedla. Brňané nepřipustili rychlý konec bojů s Litvínovem. Ve čtvrtém zápase semifinále Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy vyhráli 4:1, v sérii ale Severočeši vedou 3:1. Na programu byly také zápasy 4. kola baráže. Chomutovští dotáhli dvougólové manko a v prodloužení s Jihočechy rozhodli ve svůj prospěch. Slavia udolala Olomouc 2:1 a s Chomutovem obsazuje příčky zajišťující účast v nejvyšší soutěži. Z baráže je však odehrána teprve třetina.

Hráči Brna se radují z vedoucího gólu, vpředu vlevo je brankář Litvínova Pavel Francouz.

K finále extraligy přes prohru mají stále výrazně blíže Severočeši, další šanci na ukončení souboje s Brnem mají v pátek na svém ledě.

Kometa v dnešním utkání vedla, autor vedoucí branky Hynek Zohorna měl na začátku druhé třetiny další šanci v podobě trestného střílení, ale nedal. Brňané se přesto dočkali zvýšení svého náskoku, hosté sice snížili, ale Moravané v závěru druhé části hry znovu udeřili a nedovolili další komplikace. Vítězství stvrdili v závěru gólem Jana Káni do prázdné brány.

K tomu, aby se probojovali do poslední série sezóny, musí Moravané předvést historický obrat - otočit stav z 0:3 na zápasy na 4:3 se v play off české nejvyšší soutěže ještě nikomu nepodařilo. Verva je naopak blízko první finálové účasti od roku 1996.

V baráži dosud druhý Chomutov hostil poslední České Budějovice. Vedl, pak prohrával o dva góly, ale v prodloužení vyválčil další vítězství. Slávisté, kteří bojovali i se střevní chřipkou, v Edenu zdolali Olomouc.

Semifinále hokejové Tipsport extraligy - 4. zápas
Brno - Litvínov 4:1
Branky: 10. Zohorna, 27. Malec, 40. Kuboš, 59. Káňa - 35. Petružálek
Stav série 1:3.
Baráž o udržení - 4. kolo
Chomutov - České Budějovice 4:3 po prodloužení
Branky: 8. Hřebejk, 26. Růžička, 33. Květoň - 15. Kuchejda, 18. Nouza, 20. Vráblík
Slavia - Olomouc 2:1
Branky: 8. Holec, 45. Čermák - 34. Matai