Č. Budějovice - Slavia 2:4Slavia se dostala do čela baráže. Bednář zaznamenal čtyři body, Vas dva góly

České Budějovice

Hokejisté Slavie zabrali po dvou domácích porážkách a vyhráli v 8. kole baráže o extraligu na ledě Českých Budějovic 4:2. Pražané se tak posunuli do čela tabulky a vedou o bod před druhým Chomutovem a třetí Olomoucí. Čtyřmi body za gól a tři asistence se podílel na výhře Slavie Jaroslav Bednář, dvakrát za vítěze skóroval maďarský útočník János Vas. Poslední Jihočeši na postupovou pozici ztrácejí už pět bodů.

Hráči Slavie se radují ze čtvrtého gólu proti Budějovicím, zleva Tomáš Andres, Jaroslav Bednář a Jakub Sklenář.

První třetina patřila od úvodu do konce hostům. Ti začali zápas ve velkém stylu a už po 21. vteřinách skóroval Vas. Domácí na soupeře v ničem nestačili a ten mohl přidat i další zásahy. Velké šance měl především útočník Holec, ale ve 12. a později ani ve 20. minutě neskóroval.

Také v počátku druhé třetiny se zdálo, že Slavia nepovolí z tempa. Opět se jí gólově povedl začátek, když se prosadil Bednář, který skóroval v přesilovce pěti proti třem. Jenže domácí se dokázali zvednout. V polovině zápasu propálil od modré čáry Furcha obránce Dan Růžička a Českobudějovičtí rázem ožili.

Ve zlepšeném výkonu pokračovali Jihočeši i ve třetí části. Z přesilové hry se jim podařilo ve 45. minutě díky Kuchejdovi vyrovnat na 2:2. Jenže za 29 vteřinách udeřila i Slavia, když se prosadil opět Vas. Zlomem v utkání pak byla 98 sekund trvající přesilovka pěti proti třem, kterou domácí nedokázali využít. Naděje pak Českobudějovickým definitivně sebral v 53. minutě Bednář, jenž vstřelil čtvrtý gól hostů a zby zbytek zápasu pak strávil na trestné lavici po desetiminutovém trestu za nesportovní chování.

8. kolo baráže o hokejovou extraligu:
ČEZ Motor České Budějovice - HC Slavia Praha 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 33. Dan Růžička (Pajič), 45. Kuchejda (Žovinec) - 1. Vas (Sklenář, Bednář), 22. Vlasák (Valach, Bednář), 45. Vas (Bednář, Knot), 53. Bednář. Rozhodčí: Hribik, Pešina - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:6, navíc Bednář (Slavia) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 6244.
České Budějovice: Bláha - Punčochář, Žovinec, Suchánek, Vráblík, Mucha, Semrád, Dan Růžička - Marek, Pajič, Švihálek - Nouza, J. Straka, Kuchejda - A. Přibyl, Rob, Vaniš - Pašek, Trummer, D. Boháč. Trenéři: Rosol a Bělohlav.
Slavia Praha: D. Furch - A. Růžička, Štich, Valach, Knot, Beňovič, Kolařík - Bednář, Vas, Sklenář - M. Čermák, Vlasák, Pletka - Stránský, Holec, Kolář - Babka, Andres, J. Doležal. Trenéři: J. Beránek a Srdínko.