Olomouc nepustila Plzeň výš, Král oloupil Oceláře. V Boleslavi na nájezdy vyhrál Zlín

škv, vapSport.cz

Jen čtyři zápasy mělo dnes kvůli úterním odvetám osmifinále Ligy mistrů na programu 17. kolo hokejové Tipsport extraligy. V Třinci Pardubice vyhrály 1:0, domácí marně hledali střelecký recept na hosty vedené Richardem Králem, nejproduktivnějším hráčem historie Ocelářů. Plzeň hostila Olomouc a jakákoliv výhra by ji v tabulce posunula na druhé místo, jenže konečný stav byl 3:5. Chomutov vyzval Vítkovice a vyhrál 4:0, Mladá Boleslav přivítala Zlín, který po nájezdech uspěl 1:0.

Trenér Pardubic Richard Král při utkání v Třinci.

Richard Král strávil v Třinci deset sezón, s vedením klubu se ale následně nerozešel v dobrém. Dnes se do haly Ocelářů vrátil coby šéf pardubické střídačky spolu s asistentem Zadinou, dalším ex-třineckým hráčem. Jejich tým oloupil domácí, stačil na to jediný gól, který ve 14. minutě dal do sestavy se vracející Gregorc.

Východočeši přitom do středy v této sezóně vyhráli venku jediné ze šesti střetnutí a s Třincem prohráli čtyřikrát v řadě...

Plzeň před reprezentační pauzou zvítězila třikrát v řadě, ale tentokrát série skončila. A s ní i šance poskočit v tabulce na druhé místo za vedoucí Liberec a před Mountfield. Hanáci potvrdili, že proti Plzni se jim daří. Od loňského postupu do nejvyšší soutěže bodovali ve všech pěti dosavadních vzájemných duelech se Západočechy. A teď i v šestém po hodně divokém průběhu utkání.

Indiáni museli dotahovat, zkraje třetí třetiny srovnali podruhé v utkání, pak se poprvé ujali vedení, ale Hanáci zase vše otočili a vítězství stvrdili gólem Laše v 60. minutě do prázdné branky. Plzeň zůstala třetí, Olomouc je šestá.

Chomutov, který prohrál třikrát za sebou, zavelel k výsledkovému obratu. S Vítkovicemi od počátku jasně mířil k vítězství a svého dnešního soupeře tak v tabulce bodově dotáhnul. O skóre zůstal za ním na deváté pozici. Pro hostující tým bylo těžkou překážkou, že se už musí obejít bez svého nejproduktivnějšího útočníka Rostislava Olesze, který po reprezentačním turnaji Karjala zamířil do švýcarského Langnau.

Mladá Boleslav nepotvrdila vynikající formu na vlastním ledě. Doma Středočeši bodovali ve všech sedmi dosavadních zápasech, z nichž hned šest vyhráli, ale v osmém domácím střetnutí proti Zlínu nedali žádný gól. Rozhodovaly nájezdy, v nichž byli úspěšnější Berani. Ti ale dál čekají na tříbodovou výhru, naposledy se jí dočkali 4. října v Karlových Varech.

Hokejová Tipsport extraliga, 17. kolo:
Třinec - Pardubice 0:1
Branka: 13. Gregorc.
Plzeň - Olomouc 3:5
Branky: 34. Johnson, 42. Sýkora, 46. Preisinger - 52. a 54. Mikuš, 4. Kafka, 39. Řípa, 60. Laš.
Chomutov - Vítkovice 4:0
Branky: 8. a 50. Červenka, 6. Šidlík, 42. Pospíšil.
Kanadské bodování:
1. J. Hlinka, Přibyl (oba Sparta) oba 17 zápasů/18 bodů (8 branek + 10 asistencí)