Liberec dělí poslední krok od semifinále, Sparta má v sérii se Zlínem navrch

Po dvou domácích výhrách dokázali hokejisté Liberce uspět i na ledě Chomutova, kde otočili průběh zápasu a zvítězili 3:1. Už v pondělí se tak držitelé Prezidentského poháru pro nejlepší tým základní části soutěže můžou stát prvním semifinalistou play off. Sparta vydřela ve Zlíně i díky dvěma gólům Daniela Přibyla výhru 3:2 a v sérii vede 2:1 na zápasy.

Hokejisté Sparty se radují z gólu proti Zlínu.

Zlín ve čtvrtek překvapil jednoznačnou výhrou na ledě Sparty 4:0, kterou srovnal sérii na 1:1 na zápasy, a výborně mu vyšel i úvod třetího pokračování. Jenže na Marušákův přesilovkový gól odpověděl o necelé dvě minuty později Přibyl.

Ještě jednou se pak Berani dostali do vedení, na začátku druhé třetiny se o to postaral už svou sedmou trefou v play off Holík. Sparta ale v rozmezí 32. a 36. minuty po zásazích Formana a znovu Přibyla skóre otočila a v závěrečné třetině už si výsledek bez problémů pohlídala.

Hokejová Tipsport extraliga:
Čtvrtfinále play off, 3. zápasy:
Zlín - Sparta 2:3
Branky: 6. Marušák, 23. P. Holík - 8. a 36. Přibyl - 32. Forman.
Stav série: 1:2.
Chomutov - Liberec 1:3
Branka: 5. V. Růžička ml. - 35. Mojžíš, 47. Řepík, 60. Vampola.
Stav série: 0:3.
Skupina o umístění, 5. kolo:
Litvínov - Pardubice 6:1
Branky: 2. a 54. Lukeš, 4. Válek, 28. Duda, 38. Trávníček , 45. M. Hořava - 30. Moňa.
Karlovy Vary - Vítkovice 2:5
Branky: 2. Sičák, 14. Skuhravý - 13. Kucsera, 28. E. Němec, 34. Illéš, 55. Strapáč, 58. Maliník.

Liberec porazil Piráty i potřetí v sérii, ale jeho výhra se nerodila vůbec lehce. Domácí totiž udeřili už ve čtvrté minutě, kdy v oslabení otevřel skóre Růžička.

V polovině utkání ale přišel důležitý moment. Chomutovský Pereťagin obdržel za faul loktem na Vlacha trest na pět minut a do konce utkání, vzápětí byl vyloučen i střelec úvodní branky a Liberec měl k dispozici dlouhou přesilovku pět na tři. Tu využil Mojžíš a ve třetí třetině poslal Bílé Tygry do vedení Řepík.

V závěru zápasu neproměnil hostující Bulíř trestné střílení, při power play Pirátů ale trefil prázdnou branku Vampola a uzavřel na konečných 3:1 pro hosty.

Obě série pokračují v pondělí na stejných stadiónech čtvrtými duely.

Litvínov udržel naději na vyhnutí se baráži

Litvínov musel v pátém kole skupiny o umístění bezpodmínečně porazit v základní hrací době Pardubice, aby udržel naději na vyhnutí se baráži. A to se Chemikům podařilo, Dynamo rozstříleli 6:1.

Až páteční poslední kolo tak určí, jestli Karlovy Vary doplní v baráži o nejvyšší soutěž úřadující mistři nebo Pardubičtí. V lepší výchozí pozici se ale stále nacházejí Východočeši - na Litvínov mají jednobodový náskok, v jejich prospěch navíc hovoří i bilance vzájemných zápasů, která by rozhodovala při shodném bodovém zisku.

Litvínovští tak musejí v pátek uhrát o dva body více než jejich konkurent. Pardubice přivítají Karlovy Vary, Chemici nastoupí na ledě Vítkovic.