Vary v baráži udolaly Slavii. Litvínov si poradil s Jihlavou a jde do čela

Baráž o hokejovou extraligu je po nedělních zápasech ve své polovině. Litvínov si díky výtečné třetí třetině poradil s Jihlavou 4:1. Karlovy Vary udolaly doma Slavii 2:1 po samostatných nájezdech, když ten rozhodující proměnil v páté sérii Rostislav Marosz. Tabulku vedou Chemici o dva body před Pražany.

Karlovarský útočník Rostislav Marosz proměňuje rozhodující samostatný nájezd nájezd proti Slavii. Vlevo je brankář Alexandr Hylák.

Litvínov rozhodl o svém vítězství nad Jihlavou v závěrečné třetině. Za nerozhodného stavu 1:1 nejprve poslal Vervu do vedení Hanzl. Ve 48. minutě pojistil náskok Lukeš a výsledek zpečetil Piroš, jenž proměnil trestné střílení.

Žlutočerní oplatili Dukle porážku (1:2 po samostatných nájezdech) z druhého kola a poskočili na první příčku tabulky, přičemž na svého dnešního soupeře mají šestibodový náskok.

Marosz zařídil Energii dva body

Slavia chtěla v Karlových Varech odčinit zpackaný závěr pátečního duelu s Litvínovem a začala slibně. V 15. minutě překonal Závorku Mikulík. Těsný náskok však udrželi červenobílí jen do 25. minuty, kdy stav na ukazateli skóre srovnal Vachovec. Dalších branek se už diváci nedočkali a napínavé střetnutí musely rozřešit až samostatné nájezdy. V nich zařídil Energii dva body Marosz.

Lázeňský tým ztrácí na druhé Pražany aktuálně dva body.

Baráž o extraligu, 6. kolo:
Karlovy Vary - Slavia Praha 2:1 po sam. nájezdech
Branky: 25. Vachovec, rozhodující sam. nájezd Marosz - 15. Mikulík.
Litvínov - Jihlava 4:1
Branky: 16. Válek, 43. R. Hanzl, 48. Lukeš, 53. Piroš z trest. střílení - 20. Kohout.