Lev - Astana 2:4Lev přemožen na vlastním ledě. Šňůru jeho výher v KHL uťala kazašská Astana

3. Žajlauov 0 : 1
10. Bochenski 0 : 2
12. Vrána 1 : 2
18. Bochenski 1 : 3
22. Voráček 2 : 3
37. Dawes 2 : 4

V předchozích pěti zápasech vždy odjížděli z ledu vítězně, dnes však úspěšná série hokejistů pražského Lva v Kontinentální lize skončila. Na nováčka soutěže si v Tipsport Areně vyšlápla kazašská Astana, která odvezla tři body po výhře 4:2. Přesto Lev dál vede pořadí Západní konference a v pondělí uzavře třízápasovou domácí sérii soubojem proti týmu Jugra Chanty-Mansijsk.

Jiří Hunkes (vlevo) z Lva Praha se snaží zastavit Konstantina Ruděnka z Barysu Astana

O ukončení úspěšné série českého týmu se dvěma góly postaral především americký útočník Brandon Bochenski. Po rekordní čtvrteční návštěvě 9033 diváků na Omsk dnes zavítalo do Tipsport Arény 4713 fanoušků, nejméně z pěti domácích zápasů.

Barys začal aktivně a hned v první minutě zahrozil při svém premiérovém startu v sezóně Antropov, posila při výluce NHL z Winnipegu. V třetí minutě už kazašský klub vedl, když po pravém křídle ujel Sersenovi Žajlauov, jehož první pokus Pöpperle vyrazil, ale na dorážku už nestačil. Vyrovnat mohl Lev po Klepišově střele, ale neuspěl ani při Beljakovově trestu.

Naopak v polovině úvodní části při Hossově trestu zvýšil po Boydově přihrávce Bochenski. Za 79 vteřin se radovali také domácí, když u levé tyče dotlačil puk za Jeremejeva Vrána a radoval se v osmém zápase sezóny z první trefy v sezóně. V 18. minutě ale opět zafungovala kanadsko-americká spolupráce v přesilovce a při Karamnovově vyloučení přidal po spolupráci s Boydem druhou trefu Bochenski.

Rozhodla efektivita hostů

Lev se v úvodu druhé třetiny také prosadil v přesilovce a Grigorjevův prohřešek potrestal Voráček. Posila z Philadelphie pro výluku se trefila mezi Jeremejevovy betony. Pražané se tlačili za vyrovnáním, dvakrát pálil Surový a při Novopašinově trestu odolal Barys velkému tlaku. Hosté byli v koncovce efektivnější a v 37. minutě po střele Grigorjeva upravil z dorážky Kanaďan Dawes na 4:2.

V závěrečném dějství se domácí nejdříve ubránili při Mikušově vyloučení, ale jejich následná snaha o zkorigování stavu byla marná. Neuspěl Surový, při Litviněnkově trestu pak ani Klepiš a Jeremejev držel svůj tým i při Fadajěvově pobytu na trestné lavici. Stav nezměnila ani závěrečná power play.

"Tahali jsme dneska za kratší konec. Nehráli jsme dobře v první třetině, v které jsme dostali tři góly. Vždycky, když jsme dali kontaktní gól, tak soupeř zase odskočil na dvě branky, výborně jim zachytal brankář," řekl trenér Lva Josef Jandač na adresu gólmana Jeremejeva, který pomohl ke třem bodům 42 úspěšnými zákroky.

"Dostali jsme dva dost laciné góly v oslabení, byla tam i dost taková laciná vyloučení, musím se na to ještě podívat na videu. Ta, po kterých jsme dostali branky, byla dost přísná. Ale celkově si myslím, že soupeř byl takový urputnější," doplnil Jandač.

Kontinentální hokejová liga:
HC Lev Praha - Barys Astana 2:4 (1:3, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 12. Vrána (Klepiš), 22. Voráček (Mikuš, Hunkes) - 3. Žajlauov (Puškarjov), 10. Bochenski (Boyd, Dawes), 18. Bochenski (Boyd), 37. Dawes (Grigorjev). Rozhodčí: Rogačov, Safijullov - Gorděnko, Tomilov. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. Diváci: 4713.
Lev Praha: Pöpperle - Němec, Sersen, Mikuš, Hunkes, Porseland, Oystrick - Klepiš, Vrána, Hudler - Voráček, Christensen, Novotný - Surový, Mikúš, Hossa - Řepík, Karamnov, Cingel. Trenéři: Josef Jandač, Jiří Kalous a Vitalij Karamnov.
Astana: Jeremejev - Savčenko, Litviněnko, Novopašin, Hutchinson, Fadějev, Grigorjev - Antropov, Solarjov, Gavrilin - Boyd, Dawes, Bochenski - Spiridonov, Upper, Ruděnko - Puškarjov, Poliščuk, Žajlauov. Trenéři: Vladimir Krikunov a Ivan Krivonosov.

Radulov se blýskl hattrickem

Útočník Alexandr Radulov se v dnešním dalším programu KHL blýskl hattrickem, jímž zařídil výhru CSKA Moskva 4:2 nad Chanty-Mansijskem. Nejproduktivnější hráč minulé sezóny dal gól v první, druhé i třetí třetině. V sedmi předchozích zápasech přitom skóroval jen jednou.

Hosté v Moskvě od 11. minuty krátce vedli, u úvodní branky zápasu v přesilovce asistoval i český obránce Marek Trončinský. Po jedné asistenci si v dnešních zápasech KHL připsali také Jakub Petružálek, Josef Straka a Jan Bulis. Z výhry se ale radoval jen Bulis, jenž s Čeljabinskem zvítězil 3:1 v Nižněkamsku. Michal Vondrka pak gólem pomohl k výhře bratislavského Slovanu 4:2 nad Omskem.

Kazaň - Magnitogorsk 2:1 po sam. nájezdech,
Slovan Bratislava - Omsk 4:2 (za domácí Vondrka 1+0).

4 Mytišči 52 137 : 141 73
5 Minsk 52 125 : 148 71
6 Novgorod 52 142 : 146 69
7 Spartak 52 106 : 151 52