Minsk - Lev 1:3Lev slaví další tříbodový zisk. Po Záhřebu vyhrál i v Minsku

8. Klepiš 0 : 1
24. Pavlovič 1 : 1
31. Kubalík 1 : 2
38. Sekáč 1 : 3

Hokejisté pražského Lva navázali na vítězství v Záhřebu. V Minsku zdolali domácí Dynamo 3:1 a slaví druhý tříbodový zisk v novém ročníku Kontinentální ligy. Lev tak dokázal bodovat i potřetí v sezóně, přestože absolvuje šňůru po soupeřových arénách.

Hokejisté Lva Praha se radují z gólu (ilustrační foto).

"Když jsme se připravovali na zápas, věděli jsme, že to bude těžké, protože Minsk v minulém utkání porazil Slovan. První třetinu jsme odehráli vcelku slušně, ve druhé jsme přidali góly a třetí dějství jsme odehráli dobře takticky," pochvaloval si kouč vítězů Václav Sýkora tříbodový zisk.

Lvům patřila úvodní příležitost zápasu, když při vyloučení českého beka ve službách Dinama Krajíčka našel Němec najíždějícího Christensena, jehož zakončení však stál v cestě gólman Haugen. V osmé minutě už však uspěl po bekhendovém blafáku Klepiš a poslal hosty do vedení. Gólman Pražanů Vehanen se poté musel vytáhnout proti Meleškovi.

Hned zkraje druhé části se proti pravidlům provinil Birner, a přestože si na trestné lavici odseděl celé dvě minuty, Minsk se nedlouho po skončení jeho trestu dočkal vyrovnání po úspěšné teči Pavloviče. Lev pak ustál další oslabení a v 31. minutě to byl právě provinilec Kubalík, který vrátil souboru kouče Václava Sýkory vedení. To navíc v 38. minutě navýšil na druhý pokus Sekáč.

V závěrečném dějství už se Lev soustředil na hlídání náskoku a příliš vzruchu tato část hry nepřinesla.  "Když jsme vedli 3:1, už jsme hráli, co jsme potřebovali," řekl autor prvního gólu Lva Jakub Klepiš. Dinamo nevrátily do hry o body ani další dvě početní výhody. "Výborně nám zachytal gólman Petri Vehanen. Hlavně v oslabeních nás hodně podržel a to rozhodlo," ocenil Sýkora výkon finského gólmana.

V sobotu uzavřou Pražané své úvodní turné na ledě Spartaku Moskva.

Červenka se činí

Útočník Roman Červenka z Petrohradu dal v Astaně gól a na další dva přihrál. V dosavadních čtyřech zápasech nové sezóny si český reprezentant připsal celkově šest bodů. Hosté nad Barysem vyhráli 5:2, vítězství jim vychytal český brankář Alexandr Salák.

Petrohrad se třikrát prosadil v přesilovce, Červenka byl pokaždé u toho. Favorizovaný tým SKA je zatím stoprocentně úspěšný, ze čtyř duelů vytěžil 12 bodů.

Kontinentální hokejová liga:
Dinamo Minsk - Lev Praha 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 24. Pavlovič (Kitarov) - 8. Klepiš (Kapanen, Danielsson), 31. Kubalík (Oystrick), 38. Sekáč (Zackrisson). Rozhodčí: Bukin, Bělov - Strelcov, Tarasov. Vyloučení: 2:7. Bez využití. Diváci: 10 060.
Minsk: Haugen - Krajíček, Goroško, Meech, Sinkjevič, Černook, Filičkin, Lisovec - Platt, Micflikier, Kaljužnyj - Irgl, Zacharov, Gavrus - Meleško, Stas, Jefimenko - Kirjuščenkov, Pavlovič, Kitarov - Dadonov. Trenér: Alexandr Andrijevskij.
Lev: Vehanen - Oystrick, O'Byrne, Ševc, Nakládal, Jaakola, Němec, Humphries - Danielsson, Kapanen, Klepiš - Birner, Tatíček, Řepík - Ridderwall, Christensen, Kubalík - Sekáč, Zackrisson, Thörnberg. Trenér: Václav Sýkora.
Výsledky dalších čtvrtečních zápasů KHL:
Omsk - Atlant Mytišči 4:3
Barys Astana - Petrohrad 2:5 (za hosty Červenka 1+2)
Chanty-Mansijsk - Čerepovec 3:1 (za domácí Trončinský 0+1)
Jekatěrinburg - Jaroslavl 0:4
Kazaň - Magnitogorsk 3:2
Nižnij Novgorod - Nižněkamsk 0:2
Viťaz Podolsk - Ufa 2:3
Spartak Moskva - CSKA Moskva 3:2
Doněck - Dinamo Riga 2:4 (za domácí Nedorost 0+1)

6 Slovan 54 120 : 160 67
7 Minsk 54 102 : 161 53