Spartak - Lev 4:3Hokejisté Lva v KHL poprvé nebodovali, prohráli se Spartakem

Moskva

Hokejisté Lva Praha ve čtvrtém zápase v nové sezóně Kontinentální ligy vyšli poprvé bodově naprázdno. Svěřenci trenéra Václava Sýkory na závěr úvodní série zápasů na kluzištích soupeřů prohráli v Moskvě se Spartakem 3:4. Vyrovnaný duel rozhodl svým druhým gólem v utkání v 55. minutě Pavel Medvěděv.

Trenér Lva Praha Václav Sýkora.

V brance pražského týmu se poprvé objevil Engren a soutěžní debut v dresu Lva pro něj nezačal příliš dobře, už po 80 sekundách jej překonal Krutov. Poté ale finský gólman chytal spolehlivě a jeho spoluhráčům se ještě v první třetině podařilo vyrovnat, první brankou v sezóně se o to postaral Thörnberg.

Začátek druhé části nabídl poloprázdné hale Spartaku krátkou gólovou přestřelku. V rozmezí 59 sekund padly tři branky. Na gól Moskvanů dokázal svým druhým zásahem v zápase odpovědět švédský mistr světa, již o půl minuty později ale domácí opět vedli.

Lev ale i potřetí dokázal se soupeřem srovnat krok. Sice nevyužil 1:50 minuty dlouhou přesilovou hru, pět sekund před koncem druhé třetiny ale v pokračujícím tlaku vyrovnal Řepík.

Spartak se ale nakonec i počtvrté dokázal dostat do vedení, v 55. minutě, kdy už oba týmy myslely hlavně na obranu a snažily se neudělat chybu, se podruhé prosadil Medvěděv.

Tentokrát již Lev nedokázal odpovědět, vyrovnat se hostům nepodařilo ani při závěrečné power play. Z prvního "tripu" se tak Pražané vrátí se ziskem sedmi bodů, v úterý je čeká domácí premiéra proti Viťazu Podolsk.

Spartak Moskva - Lev Praha 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)
Branky: 2. Krutov (Kozlov), 23. Sergejev (Špirko), 24. Medvěděv (Černych), 55. Medvěděv (Volkov) - 16. Thörnberg, 24. Thörnberg (Zackrisson), 40. Řepík (Oystrick, Ševc). Rozhodčí: Karabanov, Ravodin - Gorděnko, Tomilov. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváci: 2410.
Spartak Moskva: Glass - Quint, Sergejev, Megalinskij, Bodrov, Kulik, Mamkin, Sorokin, Nekolenko - Špirko, Wandell, Anderson - Volkov, Nikulin, Kozlov - Voronin, Junkov, Krutov - Medvěděv, Bobrov, Černych. Trenér: Kanarejkin.
Lev Praha: Engren - Oystrick, O'Byrne, Ševc, Nakládal, Jaakola, Němec, Humphries - Danielsson, Kapanen, Klepiš - Birner, Tatíček, Řepík - Ridderwall, Christensen, Kubalík - Sekáč, Zackrisson, Thörnberg. Trenér: V. Sýkora.
Kontinentální hokejová liga:
Viťaz Podolsk - Dynamo Moskva 0:2 (Novák 1+0)

6 Slovan 54 120 : 160 67
7 Minsk 54 102 : 161 53