Los Angeles - San Jose 3:4 PPStav série 0:3Skvělý Hertl zachránil San Jose a Žraloci jsou krůček od postupu

Důležitým gólem se podílel český útočník ve službách San Jose Tomáš Hertl na vítězství svého týmu na ledě Los Angeles 4:3 v prodloužení. Žraloci tak vyhráli i třetí vzájemný zápas a jsou krůček od postupu do 2. kola play off. Do toho jako první proklouzli hokejisté Montrealu, kteří zvítězili nad Tampou Bay 4:3 a sérii vyhráli 4:0 na zápasy. Bleskům nepomohl ani gól Paláta. Vedení v sériích 2:1 se ujaly Boston a New York Rangers.

Tomáš Hertl (třetí zleva) se raduje s brankářem Antti Niemim z třetí výhry San Jose proti Los Angeles.

Hokejistům San Jose se v minulé sezóně nepodařilo přejít přes Los Angeles do druhého kola vyřazovací části. Tentokrát jsou Žraloci velmi blízko. Po dvou domácích výhrách začali lépe i ve třetím zápase. Přesilovku využil Burns. Králům se podařilo vývoj zápasu otočit, gólem se o to postaral i Slovák Gáborík.

Na Nietův gól navíc dokázal odpovědět pouhých 51 vteřin po začátku třetí třetiny Carter, který zužitkoval početní výhodu. Snížení v sérii ale odmítl český mladík Hertl, který jedenáct minut před koncem třetí třetiny srovnal, když na čtvrtý pokus dorazil střelu Wingelse a srovnal na 3:3. O rozhodující zásah se potom v prodloužení postaral Marleau.

Palátův gól Tampě nestačil

Palátovi se vyplatil důraz při vlastním oslabení, když využil zaváhání jednoho z obránců Montrealu. Ten nechtěně poslal puk před vlastní bránu, kde najížděl k napadání Palát. Český útočník obkroužil branku a napodruhé zasunul puk za záda brankáře Price.

Montreal však v té době stále vedl 2:1. A o minutu později si navíc vzal zpět dvoubrankové vedení. Od pravého mantinelu posunul Plekanec puk na Gallaghera, který vstřelil třetí gól. Lightining se podařilo ve třetí třetině ještě vyrovnat, u branky Hedmana asistovala třetí hvězda zápasu Palát. Ale 43 vteřin před koncem třetí třetiny se v přesilové hře prosadil Pacioretty a poslal Montreal jako první tým do druhého kola NHL.

Kromě Paláta končí v zámoří sezóna také Radko Gudasovi i Andreji Šustrovi, jichž by mohl využít trenér národního týmu Vladimír Růžička sestavující tým na světový šampionát v Minsku. Gudas do čtvrtého zápasu ale nenastoupil kvůli zranění v dolní části těla.

Montreal se v další sérii střetne s lepším z dvojice Detroit - Boston. Loňský finalista se po úterní výhře 3:0 dostal do vedení 2:1 na zápasy. Hlavní hvězdou zápasu byl finský gólman Bruins Rask, který pochytal všech 23 střel Rudých křídel.

Do vedení 2:1 v sérii se dostali také hokejisté New York Rangers, kteří zvítězili nad Philadelphií 4:1. U jediného gólu Letců asistoval Jakub Voráček, který přijal přihrávku u pravého mantinelu a vyčkal, až mu najede Streit. Na jeho střelu z mezikruží Lundqvist nestačil. Jezdci však dovedli zápas do vítězného konce.

1. kolo play off NHL:
Východní konference:
3. zápasy:
Detroit - Boston 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Branky: 9. Hamilton, 16. Caron, 59. Bergeron. Střely na branku: 23:34. Diváci: 20 066. Stav série: 1:2.
Philadelphia - NY Rangers 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Branky: 18. Streit (Voráček) - 4. Stepan, 11. St. Louis, 26. Girardi, 51. Carcillo. Střely na branku: 32:23. Diváci: 20 096. Stav série: 1:2.
4. zápas:
Montreal - Tampa Bay 4:3 (2:0, 1:1, 1:2)
Branky: 3. Briere, 16. Eller, 26. Gallagher (Plekanec), 60. Pacioretty - 25. Palát, 44. Hedman (Palát), 47. Johnson. Střely na branku: 37:23. Diváci: 21 273. Konečný stav série: 4:0.
Západní konference - 3. zápas:
Los Angeles - San Jose 3:4 v prodl. (0:1, 2:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 25. Stoll, 28. Gáborík, 41. Carter - 4. Burns, 30. Nieto, 50. Hertl, 67. Marleau. Střely na branku: 31:40. Diváci: 18 390. Stav série: 0:3.