Los Angeles - NY Rangers 3:2 PPStav série 1:0Los Angeles otočilo úvodní finále NHL, výhru urvalo v prodloužení

Hokejisté Los Angeles Kings zvítězili v úvodním finálovém utkání NHL nad New York Rangers 3:2 po prodloužení. Do zápasu vstoupili mnohem lépe Jezdci z New Yorku, kteří se v první třetině ujali vedení 2:0. Gólman domácích Quick od té doby ale ani jednou neinkasoval a jeho spoluhráči vývoj zápasu otočili. Úvodní bod pro Krále zařídil v prodloužení Williams. Druhý zápas se hraje znovu na ledě Los Angeles v sobotu.

Jake Muzzin (vlevo) z Los Angeles se raduje se střelcem vítězného gólu Justinem Williamsem v prvním finále NHL proti New York Rangers.

Slavnostního vhazování se ujal Wanye Gretzky, který ve své kariéře působil v obou klubech. Mnohem lépe se vstup do zápasu vydařil týmu z Manhattanu, který si na ledě Králů vypracoval během 102 vteřin dvoubrankový náskok. Skóre otevřel Brian Pouliot, který vypíchl puk ve vlastním obranném pásmu a samostatný nájezd proměnil střelou přesně k tyči.

I druhý gól padl po rychlém brejku. V oslabení Carl Hagelin přesprintoval Slávu Vojnova a řítil se sám na brankáře Jonathana Quicka. Toho sice po beckhendové kličce nepřekonal, dojíždějící obránce domácích si ale puk srazil do vlastní sítě.

Snížení se fanoušci ve Staples Center dočkali ještě v úvodní třetině. Z velkého úhlu a zblízka překonal Henrika Lundqvista Kyle Clifford. Vyrovnání zařídil ve druhé části po parádní individuální akci Drew Doughty, který si nabruslil do útočného pásma, u modré převzal přihrávku, kličkou se zbavil obránce a najel si na střed do ideální střelecké pozice, z níž nezaváhal.

Čarování Lundqvista nestačilo

Od té doby na ledě dominovali oba brankáři, kteří zlikvidovali všechny zbylé střelecké pokusy. Činit se musel zejména Švéd v brankovišti Rangers. Králové totiž ve zbytku zápasu dominovali, především ve třetí třetině, ve které vyslali na bránu soupeře dvacet střel.

Lundqvist dotáhl svůj tým do prodloužení, v tom přece jenom inkasoval. Obránce hostů Dan Girardi poslal puk v obranném pásmu jen k na modré čáře čekajícímu Mikovi Richardsovi, který puk hned posunul na Justina Williamse. Ten přesnou střelou k tyči nedal brankáři Jezdců šanci.

Finále play off NHL - 1. zápas:
Los Angeles Kings - New York Rangers 3:2 v prodloužení (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 18. Clifford (Carter), 27. Doughty (Justin Williams, Clifford), 65. Justin Williams - 14. Pouliot, 16. Hagelin (Boyle, McDonagh). Rozhodčí: Kozari, Watson - Heyer, Driscoll. Vyloučení: 4:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 43:27. Diváci: 18.399. Stav série: 1:0.
Los Angeles: Quick - Muzzin, Doughty, Vojnov, Mitchell, Greene, Martinez - Gáborík, Kopitar, Brown - Justin Williams, Stoll, King - Toffoli, Carter, Pearson - Lewis, M. Richards, Clifford.
New York: Lundqvist - Stralman, Staal, Girardi, McDonagh, Diaz, Klein - Dorsett, Moore, Boyle - Kreider, Stepan, Nash - Zuccarello, Brassard, Pouliot - St. Louis, B. Richards, Hagelin.