Philadelphia - New Jersey 4:0Devils už i s Jágrem vyšli naprázdno. Voráček zaznamenal dvě asistence

New York/Praha

Jaromír Jágr poprvé nastoupil za New Jersey Devils v přípravě na nadcházející sezónu NHL. Jeho tým prohrál 0:4 s Philadeplphií, v jejímž dresu dvě asistence zaznamenal další český hokejista Jakub Voráček. Tomáš Nosek a Andrej Nestrašil si připsali po gólu a asistenci při výhře Detroitu 3:2 nad Chicagem.

Scott Laughton (49) dal čvrtý gól Philadelphie proti New Jersey a slavil s Jakubem Voráčkem (93).

Dvaadvacetiletý Nosek, který v červnu podepsal jako nedraftovaný volný hráč s Red Wings dvouletou smlouvu, se poprvé prosadil ve svém druhém vystoupení v dresu Detroitu během hlavního kempu. Dosavadní útočník Pardubic po 29 vteřinách třetí třetiny zvýšil bekhendem na 2:0.

Asistenci u jeho branky si připsal i Nestrašil, který pak v 52. minutě rovněž bekhendovým zakončením po Noskově přihrávce zvýšil na 3:1. Třiadvacetiletý Nestrašil, který působí tři roky na farmách Detroitu v Grand Rapids v AHL či v Toledu v ECHL, rovněž premiérově bodoval při druhém předsezónním zápasovém testu.

Za New Jersey hráli ve druhém přípravném zápase poprvé útočník Jágr a obránce Marek Židlický. Znovu nastoupil obránce Tomáš Kaberle, jehož Devils zkouší a strávil na ledě opět přes dvacet minut. Museli ale strávit prohru, Flyers rozhodli třemi góly v přesilových hrách už v první třetině. Voráček nejdříve asistoval v osmé minutě u trefy Vincenta Lecavaliera a pak i v polovině utkání u gólu, kterým Scott Laughton završil skóre.

Brankář Marek Mazanec nastoupil ve 33. minutě duelu Nashvillu proti Tampě Bay, kdy vystřídal Pekku Rinneho a deseti úspěšnými zákroky pomohl udržet stav 1:0. Během první třetiny se popral obránce Tampy Radko Gudas s Paulem Gaustadem.

Staal zmešká po operaci nohy až čtyři měsíce

Útočník Jordan Staal z Caroliny se bude muset podrobit operaci zlomené nohy a podle odhadů lékařů zmešká v NHL tři až čtyři měsíce. Oznámili to zástupci Hurricanes. Šestadvacetiletý Kanaďan se zranil v úterním přípravném utkání na ledě Buffala, při souboji u mantinelu s Joshem Gorgesem si zlomil lýtkovou kost.

Druhý muž draftu z roku 2006 nezmeškal od příchodu do Caroliny z Pittsburghu před dvěma roky ani jeden zápas v základní části a za Hurricanes odehrál všech 130 utkání. Jeden ze čtyř bratrů Staalových v lize má celkem na kontě 561 duelů a 319 bodů za 145 branek a 174 asistencí. V play off si vítěz Stanleyova poháru z roku 2009 připsal v 73 duelech 36 bodů za 23 gólů a 13 přihrávek.

Přípravné zápasy před NHL:
Philadelphia - New Jersey 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)
Branky: 5. B. Schenn, 8. Lecavalier (Voráček), 13. Gostisbehere, 31. Laughton (Voráček)
Pittsburgh - Minnesota 3:2 (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 13. a 63. Brandon Sutter, 48. Sundqvist - 21. Vanek, 48. Parise
Detroit - Chicago 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)
Branky: 19. Tatar, 41. T. Nosek (Nestrašil), 52. Nestrašil (T. Nosek) - 47. Bickell, 60. G. Ross
Montreal - Colorado 3:2 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 29. Pacioretty, 38. P.K. Subban, 64. Galchenyuk - 13. Barrie, 31. Landeskog
Nashville - Tampa Bay 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 4. F. Forsberg. Brankář Marek Mazanec (Nashville) odchytal 27:45 minuty, z 10 střel neinkasoval a úspěšnost zákroků měl 100 procent
St. Louis - Columbus 4:5 (1:4, 1:1, 2:0)
Branky: 42. a 53. Tarasenko, 19. J. Lindström, 38. Backes - 4. Letestu, 8. Boll, 10. Craig, 14. Tjutin, 27. Tyrell
Calgary - Vancouver 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Branky: 38. Monahan - 23. Higgins, 34. Jensen, 50. Shinkaruk
Los Angeles - Anaheim 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 34. a rozhodující sam. nájezd D. King, 31. Nolan, 52. Toffoli - 4. Etem, 27. Heatley, 52. Kesler