Dallas - Philadelphia 5:6 PPVoráček táhl Letce, v souboji Jágr versus Hertl se radoval mladší z Čechů

New York

Jakub Voráček potvrdil, že je klíčovou postavou týmu Philadelphie. České křídlo dvakrát pomohlo svému týmu vyrovnat a mělo podíl i na rozhodující trefě Claudea Girouxe v prodloužení. S bilancí jednoho gólu a dvou asistencí se Voráček stal nejproduktivnějším Čechem v duelech z noci na neděli. Naopak poprvé bez bodu zůstal Radim Vrbata.

Jakub Voráček slaví vítěznou trefu svého spoluhráče Claudea Girouxe.

Jakub Voráček nejprve dorážkou Schultzovy střely vyrovnal na 4:4. Dallas se sice opět dostal do vedení, ale český útočník vzápětí šikovně uvolnil v útočném pásmu Michaela Raffla, který následně přihrával před odkrytou bránu, kde však srazil puk do sítě domácí bek Daley. Utkání tak do dospělo do prodloužení, ve kterém Letcům opět pomohl nešťastný Trevor Daley.

Obránce Dallasu nabídl hostům přesilovku poté, co hákoval Braydena Schenna. Početní výhodu využil Claude Giroux, u jehož trefy si připsal druhou asistenci Jakub Voráček. Kladenský rodák od 55. minuty nasbíral v zápase tři body za gól a dvě přihrávky a výrazně se tak přičinil o vítězství svého mužstva. Voráček má v této sezóně už sedm bodů za dvě branky a pět asistencí v pěti dosud odehraných duelech.

New Jersey chyběl kvůli tržné ráně v obličeji Martin Havlát. Jediným bodujícím Čechem v utkání s Hertlovým týmem San Jose Sharks byl Jaromír Jágr, který ve třetí třetině zavezl puk do útočného pásma a poté zpětným pasem nabil Mikeu Cammalerimu, jenž prudkou ranou snížil na 1:3. Ďáblové nakonec podlehli Žralokům 2:4.

Do sestavy Chicaga se po zranění vrátil Michal Rozsíval, který ve třetím obranném páru doplnil Trevora van Riemsdyka. Český bek odehrál čtrnáct minut, během nichž stihl zblokovat jednu střelu a rozdat dva hity.

Zatímco David Pastrňák se rozehrává na farmě, jeho vzor a parťák z Bostonu David Krejčí byl u výhry svého týmu 4:0 v Buffalu. Krejčí pomohl Medvědům jednou asistencí, když po jeho vyhraném vhazování se prosadil střelou od modré čáry Torey Krug.

Výsledky NHL
Buffalo - Boston 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Branky: 10. Hamilton, 14. Chára, 32. Krug (Krejčí), 35. Söderberg. Střely na branku: 32:36. Diváci: 18.685. Hvězdy zápasu: 1. Seidenberg, 2. Hamilton, 3. Chára (všichni Boston).
Pittsburgh - NY Islanders 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky: 35. a 59. Hörnqvist, 34. Malkin - 6. Hickey. Střely na branku: 38:35. Diváci: 18.655. Hvězdy zápasu: 1. Fleury, 2. Hörnqvist (oba Pittsburgh), 3. Halák (NY Islanders).
Montreal - Colorado 3:2 (0:1, 3:0, 0:1)
Branky: 25. a 38. P. K. Subban, 32. Galchenyuk - 3. Tanguay, 58. Duchene. Střely na branku: 36:34. Diváci: 21.287. Hvězdy zápasu: 1. Subban, 2. Price, 3. Galchenyuk (všichni Montreal).
Ottawa - Columbus 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Branky: 16. Legwand, 28. E. Karlsson, 50. Hoffman - 34. Foligno, 35. Savard. Střely na branku: 34:40. Diváci: 18.994. Hvězdy zápasu: 1. Hoffman, 2. Lehner (oba Ottawa), 3. Foligno (Columbus).
New Jersey - San Jose 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)
Branky: 48. Cammalleri (Jágr), 53. Henrique - 18. Pavelski, 38. Couture, 42. Marleau, 59. J. Thornton. Střely na branku: 37:32. Diváci: 16.592. Hvězdy zápasu: 1. Couture, 2. Marleau (oba San Jose), 3. Cammalleri (New Jersey).
Washington - Florida 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 18. Chimera, rozhodující nájezd Bäckström - 45. Boyes. Střely na branku: 28:21. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Peters, 2. Bäckström, 3. Chimera (všichni Washington).
Detroit - Toronto 1:0 v prodl.
Branka: 65. Zetterberg. Střely na branku: 32:30. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Gustavsson (Detroit), 2. Gardiner (Toronto), 3. Glendening (Detroit).
Dallas - Philadelphia 5:6 v prodl. (1:2, 3:0, 1:3 - 0:1)
Branky: 12. a 39. Daley, 23. Cole, 40. Jamie Benn, 55. Spezza - 14. Couturier, 16. B. Schenn, 49. MacDonald, 55. Voráček, 57. Raffl (Voráček), 63. Giroux (Voráček). Střely na branku: 23:37. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Giroux (Philadelphia), 2. Spezza, 3. Seguin (oba Dallas).
Chicago - Nashville 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 2. Oduya, 64. Toews - 12. Weber. Střely na branku: 37:20. Diváci: 21.640. Hvězdy zápasu: 1. Toews, 2. Oduya (oba Chicago), 3. Hutton (Nashville).
Arizona - St. Louis 1:6 (0:1, 0:2, 1:3)
Branky: 51. Korpikoski - 33., 41. a 60. Schwartz, 18. Backes, 32. Steen, 53. Lehterä. Střely na branku: 25:36. Diváci: 11.100. Hvězdy zápasu: 1. Schwartz, 2. Tarasenko (oba St. Louis), 3. Korpikoski (Arizona).
Vancouver - Tampa Bay 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
Branky: 8. Higgins, 23. Edler - 1. a 9. Stamkos (na obě Palát), 37. Callahan, 47. Killorn. Střely na branku: 32:24. Diváci: 18.647. Hvězdy zápasu: 1. Stamkos (Tampa Bay), 2. Higgins (Vancouver), 3. Callahan (Tampa Bay).